Předaukční výstava v Galerii Arthouse Hejtmánek

Předaukční výstava v Galerii Arthouse Hejtmánek

Předaukční výstava v Galerii Arthouse Hejtmánek

Obraz Bouře na moři od I. K. Ajvazovského s vyvolávací cenou 11 milionů korun, ale i další umělecké rarity z výtvarného umění, starožitností a designu nabídne už 30. listopadu od 18 hodin večerní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze 6 - Bubenči.  V bubenečské galerii a aukčním domě bude také až do 29. listopadu otevřena předaukční výstava, na níž je možné si všechny dražené předměty prohlédnout. Výstava je zde otevřena je denně od 10 do 18 hodin, včetně víkendů. Kromě přehlídky krásných a cenných uměleckých předmětů je výstava i jedinečnou možností navštívit jedinečnou budovu ze 17. století. Tu manželé Tomáš a Marie Hejtmánkovi citlivě zrekonstruovali a společně s přilehlou zahradou ji naplnili starým i novým uměním.  

Nejcennějším exponátem výstavy je rozměrný obraz Bouře na moři (1889) od Ivana Konstantinoviče Ajvazovského (1817-1900), světově proslulého ruského malíře arménského původu, s vyvolávací cenou 11 milionů korun. Dramatický výjev od významného autora, od jehož narození uplynulo právě letos 200 let, je jedním z nejdráže nabízených děl letošní podzimní aukční sezóny v Česku. Ve večerní aukci budou dále zastoupena díla českých umělců, jako je Josef Šíma, Ladislav Zívr, Josef Hlinomaz nebo Vlaho Bukovac, který v Čechách dlouhodobě působil.

1_Tomáš Hejtmánek s Ajvazovského obrazem Bouře na moři_vlevo Stefanova Bugatti_vpravo Janákova židle_f

„Komorně pojatá večerní aukce zaměřená na umělecké zajímavosti a rarity je inspirována světoznámými síněmi jako Sotheby´s a Christie ´s a je určena zejména pro náročnější klientelu: pro sběratele, investory do umění a všechny další znalce, kteří mimořádná díla dovedou ocenit,“ říká galerista Tomáš Hejtmánek.

Galerie a aukční dům Arthouse Hejtmánek se jako jedna z mála aukčních síní v Čechách orientuje nejen na klasickou aukční nabídku umění, ale vždy nabízí i zajímavé a cenné artefakty z oblasti uměleckého řemesla a designu. Její prostory veskrze prostoupené duchem umění a úctou ke všemu krásnému, slouží i jako prodejní galerie. Přestože na trhu působí pouhých pět let, její obrat ji na českém trhu vynesl mezi pět nejvýznamnějších aukčních domů u nás a je držitelem řady aukčních rekordů. Celkem se zde už vydražila díla za téměř 300 milionů korun.

19_Arthouse Hejtmánek_foto Arthouse Hejtmánek_repro zdarma

Arthouse Hejtmánek vedený manželi Tomášem a Marií Hejtmánkovými funguje také jako soukromá výstavní galerie, která se orientuje na výjimečné a neznámé autory.www.arthousehejtmanek.cz