PRAŽSKÝ VÝBĚR TO MÁ ZA PÁR

PRAŽSKÝ VÝBĚR TO MÁ ZA PÁR

PRAŽSKÝ VÝBĚR TO MÁ ZA PÁR

PRAŽSKÝ VÝBĚR TO MÁ ZA PÁR: NEJVĚTŠÍ KONCERT V HISTORII SKUPINY UŽ ZA TÝDEN! HOSTÉ VČ. DAVIDA KOLLERA, VOJTĚCHA DYKA A OPERNÍ PĚVKYNĚ GABRIELY BEŇAČKOVÉ.

Pražský výběr finišuje s přípravami na hudebně a technicky největší a nejsložitější projekt v historii kapely a české hudební scény vůbec. Koncert eR – Last or Forever 7. prosince v O2 areně v Praze se blíží!

 

Legendární skupina Pražský výběr vystoupí spolu s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením dirigenta Metropolitní opery v New Yorku Stevena Mercuria, který v minulosti řídil mimo jiné koncerty Stinga či Pavarottiho. Vedle 120 hudebníků vystoupí i další hosté: David Koller, Vojtěch Dyk, Monkey Business s Matějem Ruppertem, Gabriela Beňačková, Iva Pazderková a DJ Roxtar. Samotná skupina vystoupí i se svými bývalými členy Jiřím Tomkem a Ondřejem Soukupem. Choreografii večera připravil Yemi AD (mj. art director světového turné Kanye Westa). O obří scénu, vč. čtyřicetimetrového pohyblivého kolosu přímo nad ní, a další efektové prvky se postaral přední český architekt a pódiový designér Martin Hruška.

 

„Tak komplikovaná akce, jako je chystaný koncert, pro nás znamenala rok a půl příprav, vrcholné nasazení, tisíce mailů a telefonátů, desítky schůzek a neuvěřitelné množství odpracovaných hodin. I proto věřím, že všechno klapne na sto procent a diváci si přijdou na své,“ komentuje Michael Kocáb.

Na koncertu se bude prodávat i čerstvé dvojalbum Pražského výběru s raritními archívními nahrávkami skupiny ze začátku 80. let Na Václavskym Václaváku.