Pražský Music FestiWall 2017

Pražský Music FestiWall 2017

Pražský Music FestiWall 2017

Michal Pavlíček odtajnil česko-irsko-britský projekt, se kterým vystoupí na pražském Music Festiwalle.

Koncert, který ještě nikdo nikdy neviděl a zřejmě se ani nezopakuje. To je unikátní spojení předního českého kytaristy Michala Pavlíčka s britským mistrem tohoto nástroje Alexem Hutchingsem a jeho irským kolegou Simonem McBridem. Trojice virtuózů vystoupí společně příští sobotu na druhému ročníku největšího českého festivalu pro hudebníky i nejširší veřejnost. Pod názvem Music FestiWall 2017 se odehraje 8. a 9. září v modřanském areálu Kytary.cz, hned naproti známé graffiti zdi (odtud FestiWall). Vstup je zdarma.

 

V atraktivním programu, který je kromě milovníků hudby a muzikantů zaměřený v pátek i na rodiče s dětmi, je i dvorní kytarista Ozzyho Osbourna - Gus G, italský kytarový virtuóz Peppino D'Agostino vyhlášený v časopise Guitar Player jako nejlepší akustický hráč světa nebo Zdeněk Bína s Janem Urbancem, bubeník Dano Šoltis či kapely Coccote minute a The.Switch. Koncerty doplní prezentace atraktivních nástrojů, semináře, besedy a workshopy.

Videopozvánka: https://youtu.be/zX7doUxQVW8

„Máme radost, že se nám na druhý ročník podařil získat jediný koncert česko-irsko-britského kytarového super tria. Velkolepou kytarovou show zahraje legendární český kytarista Michal Pavlíček společně s britským fusion virtuózem Alexem Hutchingsem a Simonem McBridem, který aspiruje na to stát se příštím kytarovým velikánem Irska. Na bicí je doprovodí bubeník Ondřej Pomajsl a basák Tomáš Uhlík,“ říká za pořadatele Filip Černý z Kytar.cz. „Michal Pavlíček nejprve zahraje průřez svojí tvorbou. Pak si přizve na pódium Simona Mc Brida (kytara, zpěv) a Alexe Hutchingse (kytara), a společně zahrají vlastní úpravy skladeb Jeffa Becka, Jimi Hendrixe. Bude to velký zážitek,“ doplňuje Černý.

První páteční festivalový den bude odpoledne a večer patřit hlavě dětem, které čekají workshopy, zkoušení nástrojů nebo koncerty The Tap Tap nebo Groove army.

Pořadatelům se letos rovněž rozrostla veletržní část akce, včetně výstavy exkluzivních nástrojů nebo ukázky novinek pro DJe a producenty. „Lákavá bude jistě výstava a představení unikátních custom shop modelů luxusních akustických kytar Taylor z Kalifornie, ukázka luxusních amerických kytar od kultovní značky PRS, přehlídka prémiových elektrických kytar Ibanez, přičemž většina z nich bude v ČR k vidění poprvé v historii, nebo živé vyhlášení soutěže o akustickou kytaru Fender Paramount,“ popisují organizátoři. (Plán areálu s vystavovateli zde: http://festiwall.cz/MFW2017_areal.pdf).

Návštěvníci si budou moci rovněž vyzkoušet nahrávací studio nebo moderní zvuk pro kapely, který umožňuje profi nahrávání během zkoušek i koncertů. Specifikem festivalu je i to, že na něj může přijít jak muzikant, tak i běžný divák, kterého zajímají pouze koncerty. Unikátem přehlídky bude rovněž zajímavá interaktivní  instalace výtvarníka Lukáše Bradáčka a zvukového inženýra Jara Cossigy. V rámci projektu Lesní kapela vytvořili nástroje z lesních materiálů, které díky moderní technologii hrají.

Záštitu nad Music FestiWallem 2017 převzala Praha 12, Redbull Tour Bus, Roland & Boss Truck a Kytary.cz.