Pražské Bio Oko o víkendu hostí pátý ročník dětského festivalu Malé oči

Pražské Bio Oko o víkendu hostí pátý ročník dětského festivalu Malé oči

Pražské Bio Oko o víkendu hostí pátý ročník dětského festivalu Malé oči

Od pátku 23. do neděle 25. února se budou malí i velcí diváci v pražském Biu Oku moci vypravit na další filmový výlet s festivalem Malé oči. Kromě maratonu filmové trilogie Pán prstenů na ně čeká to nejlepší z britské animace posledních let v podání Wallace & Gromita nebo živě dabovaná Ovečka Shaun ve filmu. Chybět nebude ani koncert pro celou rodinu v podání skupiny Pískomil se vrací, předpremiéra nového dokumentu o tuzemské přírodě Planeta Česko nebo projekce ve své době revolučního snímku propojujícího živé herce s animovanou groteskou v podání Falešné hry s králíkem Rogerem.„Upoutat malé diváky je vždy hodně náročný úkol, ale také velké zadostiučinění. Proto nespoléháme pouze na filmové projekce, ale snažíme se o to, aby se v našem programu objevovaly i akce, které v kině nezažijete každý den. Na filmovém maratonu trilogie Pán prstenů tak návštěvníkům umožníme přespat v sále, herci pražské DAMU doprovodí svým živým dabingem oblíbenou Ovečku Shaun a dříve než kdekoliv jinde u nás diváci uvidí dokument o tuzemské přírodě Planeta Česko. Filmový program doplní koncert skupiny pro celou rodinu Pískomil se vrací,“
 říká ředitel Bia Oko David Beránek„Malí diváci budou mít letos opět možnost nahlédnout i do zákulisí kina, aby na vlastní oči viděli, jak jeho provoz vypadá. Těm starším pak nabízíme zásadní počin osmdesátých let Stevena Spielberga a Roberta Zemeckise Falešná hra s králíkem Rogerem nebo distribuční novinku The Florida Project. Ta se stala miláčkem kritiků i diváků hned po svém uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes,“ doplňuje Beránek.Na konci března se pátý ročník festivalu Malé oči přesune do brněnského Univerzitního kina Scala (24. až 25. března) a na podzim pak do královehradeckého Cetralu (22. až 23. září). Kompletní program přehlídky najdete zde. Oficiální spot přehlídky festivalu na tomto odkazu.  

„Spolu s Junáky opět chystáme v prostorách kavárny a foyer doprovodný program, díky kterému se malí diváci nebudou nudit ani mezi jednotlivými akcemi v sále. Těšit se mohou na soutěže, kvízy, dílny i speciální občerstvení,“ říká Linda Arbanová z Aeroškoly, která se na přípravě Malých očí podílí.

Festival vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, hlavního města Prahy, Europa Cinemas, Ministerstva kultury České republiky, Art Districtu 7, Aeroškoly a Junáku - Vítkov.