Prázdniny jsou v plném proudu. Jaké hračky zabaví děti v létě?

Prázdniny jsou v plném proudu. Jaké hračky zabaví děti v létě?

Prázdniny jsou v plném proudu. Jaké hračky zabaví děti v létě?

Během letních prázdnin hledají rodiče možnost, jak své děti zaměstnat. Vedle výletů a letních táborů tak často míří jejich kroky do hračkáren, aby vybrali, co bude jejich ratolesti bavit. Jak se v široké nabídce zorientovat a vybrat tak, aby hračka neskončila po pár hodinách zapomenutá v koutě? „U holčiček jednoznačně vedou kreativní parádnické hračky, kterými se mohou ozdobit a potom se jimi chlubit. Pro kluky to jsou stále sportovní hračky, se kterými se zabaví i celá skupinka kamarádů,“ říká Jana Krčková, marketingová ředitelka hračkáren Bambule.

O prázdninách nechce být nikdo zavřený uvnitř, děti tedy míří na zahrady a koupaliště. „Velký zájem v tomto období je tak o hračky na ven, a to pro všechny věkové kategorie,“ vysvětluje Krčková s tím, že obecně platí, že se nakupují více hry a hračky do vody, bazénky nebo vodní pistole, ale třeba i tříšťovače, velký hit loňského léta. Pro nejmenší vybírají rodiče zahradní domečky, skluzavky a odrážedla, větší děti zase ocení sportovní hry. „Za nás jsou letošním hitem hry z řady Phlat sport, které jsou hodně akční a zasportují si u nich i dospělí,“ upozorňuje Krčková.


Hračky na sport slouží hned několik sezón a zabaví celou rodinu. Využijete je na chalupě, ale i u mře, kde si s nimi děti užijí spoustu legrace.

Rodiče balí hračky i na dovolenou, kde jde naplánovat všechno, jen ne počasí. „Vybírají tedy takové hry, které děti na dlouho zaměstná, i pokud pár dnů ze společného času proprší. Stálicemi jsou klasické karty, pexesa, ale i oblíbené hry se slovíčky,“ uvádí Alena Hušková, produktová manažerka hračkáren Sparkys, a tvrdí, že takové hry pomáhají nejen dětem rozvíjet slovní zásobu a nenásilně je učí správně používat český jazyk.


Hru Word, slovní labyrint, vytvořil Dean L. Hoyt, jeden z nejznámějších a nejuznávanějších tvůrců slovních her a puzzle na světě.

Letní prázdniny v dětech probouzí i kreativního ducha. U holčiček nesáhnete vedle, když zvolíte některou ze sad na výrobu šperků, ze kterých mohou tvořit celé dny a svými výtvory se pak ozdobit, nebo pokud zvolíte některou z prověřené certifikované dětské kosmetiky. „Kreativní hračky ale nejsou jen pro dívky, i u kluků letí trička ReDraw s motivy akčních hrdinů, které si mohou sami vybarvit textilními fixy,“ upozorňuje Hušková.

 

Kreativní hračky baví i kluky, obzvlášť, když jsou s motivem jejich oblíbených akčních superhrdinů.

 


„Pokud hledáte vhodnou hračku, vždy volte takovou, kterou si přejí děti samy – právě taková je zaměstná po celé léto a máte jistotu, že se dítě o prázdninách nebude nudit,“ radí na závěr Jana Krčková z hračkáren Bambule s tím, že si je jistá, že každé dítě momentálně touží vlastnit alespoň jeden z nyní oblíbených Fidget spinnerů.