Prázdninový víkend v Zoo Praha

Prázdninový víkend v Zoo Praha

Prázdninový víkend v Zoo Praha

PRÁZDNINOVÝ VÍKEND V ZOO PRAHA

Pražská zoo si na prodloužený víkend připravila pestrý program plný zvířat, zábavy i poučení. Gorila Kamba v sobotu oslaví své 44. nalezeniny, mládě tapíra čabrakového v neděli dostane své jméno a návštěvníci se mohou těšit i na speciální komentovaná krmení a setkání, včetně sobotního krmení varanů komodských. Během pátku a soboty se Vzdělávací centrum pražské zoo navíc stane místem, které návštěvníkům představí přírodu tak, jak ji běžným okem neznají.

Sobota 30. ledna bude patřit gorilí samici Kambě, která ve 14:00 v Pavilonu goril dostane dárek ke svým 44. nalezeninám. Chovatelé bohužel neznají přesné datum jejího narození, protože pochází z volné přírody, proto každý rok slaví její tzv. nalezeniny. V rámci oslav bude pro děti i dospělé připravena speciální hra. Každý, kdo najde některý ze 44 obrázků Kamby, ukrytých ve spodní části zoo (vždy jen v dosahu cest), může si ho u Pavilonu goril vyměnit za originální upomínkový předmět.

Samice gorily nížinné Kamba oslaví své 44. nalezeniny. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha 

Sobotní program nabídne také speciální krmení sedmi bratrů varanů komodských, kteří ve 13:30 v pavilonu Indonéská džungle dostanou maso, na kterém si budou pochutnávat až do zavírací doby Zoo Praha.

V neděle 31. ledna se hlavní hvězdou stane jedno z nejvýznamnějších mláďat minulého roku – tapír čabrakový. Sameček narozený v říjnu 2015 je již téměř „převlečený“ do dospělého šatu s bílou vestičkou a je tedy nejvyšší čas, aby dostal své jméno. Slavnostní křest proběhne u expozice tapírů (blízko jižního vchodu do zoo) ve 13:00. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program ve Vzdělávacím centru, kde budou mít možnost nahlédnout pod ruku kreslířům a autorům vtipů z humoristického časopisu Tapír. Uvidí, jak takový vtip vzniká, a mohou si nechat nakreslit vlastní karikaturu či obrázek do památníčku.

Sameček tapíra čabrakového, který se stále více podobá svým rodičům, v neděli dostane své jméno. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha 

Vzdělávací centrum nabídne zajímavý program už od začátku prázdnin. Akce Neviditelná tajemství, která bude probíhat v pátek a sobotu, umožní pohled na přírodu tak, jak ji běžným okem nelze spatřit. Každý se bude moci osobně přesvědčit, že i ti nejlesklejší brouci mají na těle chloupky a že skořápka vejce je ve skutečnosti plná mikroskopických dírek. Vzdělávací centrum plné mikroskopů a binolup bude přístupné návštěvníkům oba dny od 10:00 do 15:00.