Pravčická brána v Českém Švýcarsku se znovu otevírá 1. října

Pravčická brána v Českém Švýcarsku se znovu otevírá 1. října

Pravčická brána v Českém Švýcarsku se znovu otevírá 1. října

Pravčická brána se otevírá 1. října

(KRÁSNÁ LÍPA, 29. září 2022) – Jeden z nejoblíbenějších turistických cílů Českého Švýcarska bude po dvou měsících od požáru v národním parku znovu přístupný veřejnosti. Stane se tak od 1. října. Půjde zatím o omezený režim, kdy se návštěvníci k národní přírodní památce dostanou pouze směrem od Hřenska, konkrétně od rozcestí Tři prameny.
Přístup k Pravčické bráně bude zatím jednosměrný – v praxi to tedy znamená, že se turisté tou samou cestou musejí vydat tam i zpět. Všechny vyhlídky na zpřístupněné trase jsou jim k dispozici a cesta je podle Správy národního parku zcela bezpečná. Dočasně uzavřena dál zůstává jen oblíbená Gabrielina stezka směrem od Mezní Louky k Pravčické bráně.  
 „Na tuto zprávu jsme dlouho čekali. Pravčická brána je jedním z nejvyhledávanějších míst v Českém Švýcarsku. Její znovuotevření tak vnímáme jako signál, že se turismus v destinaci opět vrátí k životu,“ říká ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jan Šmíd.
Otevírací doba Pravčické brány je během října každý den od 10 do 18 hodin. Turisté se mohou občerstvit v bufetu na Sokolím hnízdě, během října bude zprovozněna i zdejší restaurace. Vstupné do areálu Sokolího hnízda činí 95 Kč pro dospělé, 30 Kč pro děti a důchodce.
Placené parkování je možné v obci Hřensko, nejbližší parkoviště se nachází U vodopádu. Na místo se návštěvníci mohou dostat i veřejnou dopravou. K zastávce Pravčická brána – Tři prameny je doveze autobusová linka 438 a 434 na trase Děčín – Hřensko – Mezní Louka, některé spoje zajíždí až do Vysoké Lípy.
Více informací najdete na www.ceskesvycarsko.cz.

O Českém Švýcarsku o.p.s.
Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko je státem certifikovanou destinační agenturou, která již dvě desetiletí zajišťuje rozvoj regionu, pečuje o udržitelný cestovní ruch, environmentální vzdělávání, rozvoj turistické infrastruktury, dopravy a destinační management. Společnost sdružuje v rámci Destinačního fondu na 100 aktérů z řad podnikatelů ve službách, obcí, neziskových a rozvojových organizací. Za dvacet let existence se svou činností zasloužila o rozšíření sítě turistických cest a informačních tabulí, vznik řady nových linek včetně napojení na Liberecký kraj a Sasko, dále o rozvoj přeshraniční spolupráce, vzdělávání asi 9500 dětí v rámci environmentálních programů, vznik řady známých produktů cestovního ruchu jako Křinická cyklostezka, Hřebenovka nebo Dráha národního parku, certifikaci regionálních produktů, systém školení průvodců a pracovníků informačních center nebo vznik stálé expozice o přírodě národního parku v Domě Českého Švýcarska.