PRAGUE FASHION WEEK 2013 začíná!

PRAGUE FASHION WEEK 2013 začíná!

PRAGUE FASHION WEEK 2013 začíná!

 

Ve dnech 9.–15. září 2013 se v centru Prahy uskuteční 3. ročník  (PFW).

PFW je samostatný nezávislý projekt, který splňuje parametry fashion weeku světové úrovně. Praha se stane v těchto dnech dějištěm veřejné prezentace luxusní módy a stejně jako v minulých letech ji navštíví zajímavé osobnosti ze světa módy. V minulém roce byla hlavním hostem argentinská supermodelka Valeria Mazza se svou rodinou a brazilský návrhář Alexandre Herchcovitch, který s sebou přivezl svou show přímo z newyorského fashion weeku a v rámci starého kontinentu právě na PFW proběhla evropská premiéra kolekce jaro/léto 2013. Praha i letos přivítá významné hosty, které do české metropole pozvala jedna z producentek projektu – supermodelka Petra Němcová. Prahu navštíví jedna z nejvýznamnějších japonských návrhářek Hirono, která tvoří od roku 2007 pod značkou Saphir East. Průřez ikonickými modely z její tvorby zahájí slavnostně PFW již tradičně v prostorách rezidence primátora hlavního města Prahy v pondělí 9. září. Dalším významným hostem je španělská supermodelka Eugenia Silva, která přijede do Prahy na zahájení PFW. V druhé části PFW navštíví Prahu kreativní ředitel italské značky La Perla Giovanni Bianchi, který jako závěrečnou show PFW představí ve světové premiéře kolekci La Perla jaro/léto 2014.

 

Miss World 2006 Taťána Kuchařová, ambasadorka značky Dreft v rámci PFW 2013, bude hlavní hvězdou přehlídky vítěze soutěže Dreft Black Card 2013 Lukáše Macháčka, ale také loňské vítězky Jindry Jansové. Jediná česká Miss World úzkou spolupráci okomentovala slovy: „Svět módy je mi vzhledem k mé profesi velmi blízký, a proto mne zaujalo spojení mezi značkou Dreft a projektem Prague Fashion Week. Dreft je prémiový prací prostředek a jde s módou ruku v ruce, protože se skvěle stará o vaše oblíbené oblečení. Sama Dreft používám, oblíbené kousky v mém šatníku přece vyžadují péči. Samozřejmě je mi blízká i myšlenka soutěže Dreft Black Card, která podporuje mladé a talentované návrháře v začátcích jejich kariéry.“

Nad projektem Prague Fashion Week převzal laskavou záštitu první náměstek hl. města Prahy Jiří Vávra a starosta Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký.

 

Lokace přehlídek PFW – veřejná část – stan na Alšově nábřeží – soukromé akce – rezidence pražského primátora, hotel Boscolo Prague, Lobkovický palác na Pražském hradě.

V pondělí slavnostně zahájil Prague Fashion Week první náměstek hl. města Prahy Jiří Vávra se supermodelkou Eugenií Silvou, která se za svou kariéru objevila na více než 150 titulních stranách prestižních módních časopisů. Společně uvedou zahajovací přehlídku ikonické módní návrhářky Saphir East z Japonska, která proběhne v rezidenci primátora.

Od pondělí 9. do čtvrtka 12. září budou přehlídky ve večerních hodinách v prostorách rezidence primátora hl. m. Prahy a v prostorách hotelu Boscolo Prague.

V pátek 13. září se celé dějiště PFW přemístí na Alšovo nábřeží, kde bude postaven stejně jako v loňském roce stan. Stan má kapacitu 300 míst k sezení a 150 míst k stání. Veřejná část přehlídek, které budou ve stanu od pátku 13. do neděle 15. září, bude slavnostně zahájena v pátek 13. září ve 13.00 hodin supermodelkou Petrou Němcovou a starostou MČ Prahy 1 Ing. Oldřichem Lomeckým. V pátek 13. září v rámci světově proslulé akce Prague Fashion Week připraví britské velvyslanectví ve spolupráci s Britskou obchodní komorou v ČR, UK Trade & Investment a Marks & Spencer Den britské módy s podtitulem Fashion is Great Britain. Půjde o jediný národní den v průběhu této největší pražské módní události, který představí Velkou Británii jako kolébku světové módy, designu a inovace.

Sobota 14. září bude věnována české módě a své kolekce na PFW předvedou špičky české módní scény, ale i studenti VŠUP v Praze a UJEP z Ústí nad Labem. Svoji kolekci zde představí i loňská vítězka Dreft Black Card Jindra Jansová a letošní vítěz Dreft Black Card Lukáš Macháček.

Neděle 15. září bude věnována prezentaci zahraničních módních značek.

Vstupenky jsou k zakoupení v síti TicketPro.

Prague Fashion Week a charita

V rámci PFW se uskuteční již druhý ročník charitativní gala večeře Tiffany Sparkling Night, kterou pořádá Petra Němcová v Lobkovickém paláci na Pražském hradě. Hlavními partnery večeře jsou americká šperkařská společnost Tiffany & Co. a developerská společnost Lordship. Výtěžek z gala večeře bude věnován nadaci Petry Němcové Happy Hearts Fund. V loňském roce se na charitativní večeři The Lordship Black & White Gala Dinner shromáždilo pro nadaci HHF více než 500 000 Kč.

Zajímavosti PFW 2013

Fashion talks Fashion is Great Britain – v pátek 13. září od 10.00 hodin na britské ambasádě v Praze na téma anglické módy promluví osobnosti: prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, CBE – světoznámá architektka žijící ve Velké Británii, Giovanni Bianchi – kreativní ředitel italské značky La Perla, Tamara Kotvalová – majitelka firmy Carollinum, Taťána Kuchařová – Miss World 2006, tvář Dreft 2013, a další.

Návrhářky versus šéfredaktor/ky – otevřená debata na téma Vývoj a význam české módy se uskuteční v sobotu 14. září od 17.00 hodin ve stanu na Alšově nábřeží za účasti nejvýznačnějších a „nejmocnějších“ osobností české módy. Fashion talk se zúčastní Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Tatiana Kovaříková, Beata Rajská, Ivana Mentlová v konfrontaci s šéfredaktor/kami nejvýznamnějších módních magazínů – Barbarou Nesvadbovou (Harper’s Bazaar), Andreou Běhounkovou (Elle), Danicou Kovářovou (Dolce Vita), Simonou Rýdlovou (InStyle) a Janem Babkou (Proč ne?!). Celou debatu povede doc. akad. soch. Rony Plesl.

Kissing Room

Po vzoru a inspiraci světových fashion weeků bude i na PFW Kissing Room, kde se budou návrháři po svých přehlídkách setkávat s novináři.

Pop-Up Store PFW: exkluzivní představení svíček Be The Light New York by Petra Němcová Pop-Up Store bude letos umístěn v hlavním stanu PFW na Alšově nábřeží od pátku 13. do neděle 15. září. Diváci a milovníci módy si tak mohou přímo v dějišti a atmosféře PFW koupit nádherné a originální kusy etablovaných i začínajících módních návrhářů. V Pop-Up Store budou poprvé exkluzivně v prodeji svíčky z kolekce Be The Light New York, které v rámci PFW představí Petra Němcová. Be The Light New York by Petra Němcová je značka luxusních dekorativních předmětů.

 

Hlavní partneři PFW 2013

CzechTourism

Česká centrála cestovního ruchu je významným partnerem projektu Prague Fashion Week poslední tři roky. Organizátoři PFW spolu s agenturou CzechTourism propagují Českou republiku jako význačnou módní destinaci a inspirují zahraniční veřejnost k návštěvě ČR.

Dreft Dreft Black Card

Značka Dreft je již třetím rokem významným partnerem akce Prague Fashion Week. Dreft nabízí mladým talentovaným návrhářům šanci zúročit léta studií a posunout svou tvorbu o stupeň výš. Vítěz získává ocenění Dreft Black Card, které mu zajistí kompletní produkci a realizaci módní přehlídky během zářijového týdne módy. Značka Dreft je tak velmi významným podporovatelem české módy. Letos triumfoval čtyřiadvacetiletý Lukáš Macháček, který s módou „koketuje“ již dlouho. Jeho kolekce pro sezonu podzim/zima 2013 doslova ohromila českou módní scénu. Vítěznou kolekci Lukáše Macháčka a tvorbu loňské vítězky Jindry Jansové můžete vidět 14. září v rámci přehlídek Prague Fashion Week.

Land Rover – oficiální automobil Prague Fashion Week 2013

Hlavním partnerem PFW 2013 je společnost Jaguar Land Rover Austria GmbH, která rovněž se svou modelovou řadou Range Rover zajišťuje VIP hostům festivalu servis limuzín. V hlavní roli se představí Range Rover, Range Rover Sport a Range Rover Evoque.

Hlavní mediální partner Harper’s Bazaar

Speciální poděkování patří hlavnímu mediálnímu partnerovi, nejstaršímu módnímu časopisu na světě Harper’s Bazaar (vydává v ČR Bauer Media, v. o. s.), který věnoval projektu PFW v módním zářijovém vydání 64 stran.

Oficiální dodavatelé vlasové kosmetiky a make-upů TONI & GUY Hair Meet Wardrobe a Parfumerie Douglas

Oficiálním dodavatelem vlasové kosmetiky je společnost TONI & GUY Hair Meet Wardrobe, značka inovativního vlasového stylingu. Make-up a styling modelkám i VIP hostům PFW zajistí profesionálové z Parfumerie Douglas.