Pozvánka: Křest knihy a čtení Můj rok s inženýrem (Kamila Špráchalová, Martin Hruška)

Pozvánka: Křest knihy a čtení Můj rok s inženýrem (Kamila Špráchalová, Martin Hruška)

Pozvánka: Křest knihy a čtení Můj rok s inženýrem (Kamila Špráchalová, Martin Hruška)

Knižní novinka: Můj rok s inženýrem

Fejetony mladé autorky s humorem nahlížejí do života české rodiny

Prožijte rok v jedné „typické" české domácnosti, která se nijak zvlášť neliší od milionů dalších. Prožijte jej pohledem ženy, manželky a matky, která se s laskavým humorem zamýšlí nad nenadálými i „nadálými" rodinnými situacemi. Situacemi, které jsou tak důvěrně povědomé, že máte chuť vykřiknout: „Ano! To znám!" Knížka výmluvně nazvaná Můj rok s inženýrem je plná velmi čtivých humoristických fejetonů Barbory Černohlávkové Večeřové, uspořá-daných podle ročních období a následně měsíců.

Na stránkách novinky z nakladatelství Ikar můžete se členy rodiny prožívat lapálie všedního života a bavit se příběhy, které týden co týden v domácnosti gradují ad absurdum. Protože pokud si vezmete za muže inženýra, nemůžete se divit, když jednoho dne najdete v elektrické troubě přezkáče, mezi dveřmi krokodýla a v knihovně veslovací stroj. Inženýr má navíc energickou sestru Ivu, která jako doktorka jednotlivé události vtipně glosuje…

Barbora Černohlávková Večeřová vystudovala germanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, poté vyučovala na Akademii múzických umění a nyní se snaží vnést trochu kultury do zdravotnictví. Je dcerou samizdatového básníka Jiřího Černohlávka a potomkem Karolíny Světlé. Má doma dvě malé děti, jednoho inženýra a kočku. Nechává se inspirovat lidmi kolem sebe a s oblibou je pak mění v literární postavy. Píše humoristické fejetony, ale také povídky a scénáře.

Vydává Ikar, 240 stran, doporučená cena 179 Kč