Pozvání na festival Pozdní sběr

Pozvání na festival Pozdní sběr

Pozvání na festival Pozdní sběr

 

Festival Pozdní sběr opět nabídne hudbu, divadlo, literaturu i možnost pomoci

 

Výtěžek letošního ročníku bude odevzdán obecně prospěšné společnosti Pink Crocodile

 

Osmý ročník charitativního multižánrového festivalu Pozdní sběr bude probíhat v sobotu 8. listopadu od 15 hodin v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení, divadelní představení, autorské čtení i originální festivalové tržiště a dětský koutek.

 

Posláním festivalu, na něž odkazuje již svým názvem, je sesbírat co nejvíce finančních prostředků pro nadaci nebo neziskovou organizaci. Proto je vždy 100 % ze vstupného předáno vybrané organizaci. Pro letošní rok festival podporuje obecně prospěšnou společnost Pink Crocodile, která pomáhá dětem s těžkým kombinovaným postižením. Jejím hlavním projektem jsou MŠ a ZŠ Pink Crocodile School pro děti s těžkým kombinovaným postižením. Poskytuje dětem nejen vzdělávání a služby, ale má rozsáhlý integrační program se snahou začlenit děti a jejich rodiny do běžné společnosti, usiluje o zkvalitnění jejich života. Bojuje za práva všech dětí v ČR s kombinovaným postižením, za jejich adekvátní vzdělávání, životní úroveň a šance srovnatelné se stejnou populací dětí v ostatních zemích EU.

 

V rámci hudebního programu se vystřídají oblíbení interpreti a skupiny Živé kvety, Calm Season, Petr Nikl, Holden Caulfield, Martina Trchlová trio, Emozpěv a další. Zajímavá představení si připravila divadlo Anička a letadýlko a loutkové divadlo Krasohled. Držitelka prestižní Ceny Jiřího Ortena Jana Šrámková zpříjemní večer autorským čtením své nové knihy Zázemí.

 

Kromě kulturního zážitku čeká na návštěvníky unikátní festivalové tržiště s různorodými stánky s občerstvením, knihami či produkty pro děti, bazárek s oblečením, do něhož se mohou aktivně „prodejně“ zapojit všichni příchozí, a originální hrací koutek s workshopy pro děti. „Chceme otevřít prostor rockového klubu i skupině lidí, která se do něj běžně nedostane, tedy rodičům s dětmi,“ říká Eliška Baloghová, mluvčí festivalu Pozdní sběr, „naše zacílení na děti je vidět i ve výběru letošního partnera, tedy Pink Crocodile. Velmi si vážíme jejich nekonečné snahy v péči o děti s těžkým kombinovaným postižením.“

 

„Máme velkou radost, že můžeme s festivalem Pozdní sběr spolupracovat, vážíme si každé podpory našich aktivit. Za předchozích sedm ročníků se již etabloval na české kulturní scéně a vždy dokázal přitáhnout nejen kvalitní účinkující, ale hlavně množství návštěvníků,“ dodává Dagmar Hermannová, ředitelka vzdělávacího programu Pink Crocodile.

 

Vstupenky: v předprodeji v síti TICKETSTREAM a v den konání akce na místě.

 

Pro více informací o Pink Crocodile navštivte: http://www.pink-crocodile.org/cs

 

Pro více informací o festivalu Pozdní sběr navštivte: www.pozdnisber.net