Pojďte si zaběhat na Petřín s Modrým kódem!

Pojďte si zaběhat na Petřín s Modrým kódem!

Pojďte si zaběhat na Petřín s Modrým kódem!

Máj na Petříně ve znamení běhu pro dobrou věc

Milovníci běhu z řad profesionálů i amatérů by v neděli 28. května rozhodně měli zavítat na pražský Petřín. Uskuteční se zde Trail Praha, další ze seriálu běhů spadajících pod Kilpi Trail Running Cup 2017. Poběží se na dvou trasách v délce 5 a 10 kilometrů a na nadšené sportovce čeká nejkrásnější běžecká vyhlídka na Prahu. Svou účastí navíc podpoří dobrou věc. Do sportování se zapojí i mnoho známých tváří.

Trail Praha je druhým dílem běžeckého seriálu Kilpi Trail Running Cup 2017. Celá série odstartovala 28. dubna v Ostravě, pokračovat bude petřínským během, Kralickým půlmaratónem (10.6.), Krkonošskou padesátkou (5.8.), Lipenským půlmaratónem (19.8.), Ještědským půlmaratónem (17.9.), Beskydským půlmaratónem (7.10.), Česko-německým půlmaratónem a Motolskými jamkami (5.11.).  Nejde zde však pouze o sportovní výkony, mottem série je heslo: „Běhejte pro dobrou věc!". Ve spolupráci s FN Motol vedení KTRC věnuje padesátikorunu z každého startovného potřebným. Výtěžek bude předán vybraným osobám s vleklými zdravotními problémy, kterým pomůže zlepšit kvalitu života.

 

Svou záštitu nad projektem vyjádřili herci z oblíbeného seriálu televize Prima - Modrý kód. Ti se stali nejen jeho VIP patrony, ale rozhodli se do běhu také aktivně zapojit. Nechte se překvapit, zda v neděli na Petříně odstartuje vrchní sestra Mery Černá, charismatický doktor David Hofbauer nebo sympatická lékařka Lucie Krutinová. Kromě seriálových herců se k aktivní pomoci přidají také finalistky České Miss a další známé tváře. Chybět byste neměli ani Vy! Nejen, že si otestujete své fyzické limity, ale pomůžete i 22leté Nikole, která celý život bojuje s onemocněním ledvin. Ve 12 letech absolvovala první transplantaci a přes dlouhou a náročnou léčbu nyní opět čeká na vhodného dárce. Navíc jí trápí další zdravotní komplikace. I Váš příspěvek jí pomůže trochu ulevit v náročné situaci.