Pojďte se podívat na malá slůňata do ZOO Praha

Pojďte se podívat na malá slůňata do ZOO Praha

Pojďte se podívat na malá slůňata do ZOO Praha

Slůňata mají za sebou první jarní vycházku. Náležitě si ji užila!

Vlastní jaro se sice teprve opravdu zvolna blíží, ale v Údolí slonů začalo již včera. Po zimním období roztály namrzlé povrchy výběhů a tak mohli sloni vyrazit ven. Radost z vycházky měli všichni sloni, ale největší samozřejmě obě slůňata.

Čtyřměsíční Rudolf byl zprvu více opatrný a hodně se držel poblíž své matky Tamary. Zato starší Maxmilián, kterému bude v dubnu jeden rok, řádil jako malé dítě. Běhal po výběhu mezi matkou Janitou a tetou Tamarou, zkoušel se honit s odcházejícími chovateli, kteří slony do výběhu přivedli, a samozřejmě také s Rudim.

Největší radost měl Max z kaluží, kterými probíhal a vodu cákal kolem sebe na všechny strany. Po nějaké době se více osmělil i Rudolf, ale do kaluží si tolik netroufl. Raději se více věnoval svým oblíbeným potyčkám s Maxem. Před nadšenými návštěvníky se obě slůňata ve výběhu pošťuchovala, vzájemně přelézala a občas i převalovala. V případě příznivého počasí budou slůňata se svými matkami chodit ven po třinácté hodině, zatím přibližně tak na půl hodiny.

 

Foto 1: Sloni v pražské zoo si užívali první jarní procházku, ven vyrazily i slonice Tamara a Janita se slůňaty. Menší Rudi se zpočátku hodně držel matky Tamary, starší Max běhal po celém výběhu. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 2: Max, kterému bude v dubnu jeden rok, je plný energie a ve výběhu řádil jako malé dítě. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 3: Pro slůně slona indického Maxe jsou největší zábavou kaluže vody. Petr Hamerník, Zoo Praha