Pohádkové plavby na jachtách Silva a Vjeko po Jadranu

Pohádkové plavby na jachtách Silva a Vjeko po Jadranu

Pohádkové plavby na jachtách Silva a Vjeko po Jadranu

 

Již 21 let se plaví čeští naturisté bez plavek a v posledních letech i klienti s plavkami na historické jachtě Silva po Jadranu. Silva je jediný obytný trabakul také jinak klasická jadranská loď na vlnách Jadranu. Trabakul je navíc schopný plout i pod plachtami. V roce 2014 bude slavit své 100. narozeniny.

 

Ale turisty vozí až od roku 1982, kdy prošla totální přestavbou na turistickou loď. Po dobu dvou týdnů pluje zároveň se Silvou, další z lodí v držení široké rodiny Vukovičů, velmi luxusní a moderní jachta Vjeko.

Na Silvě je čtyřčlenná posádka, kapitán, kuchař, steward a plavčík. Ti svědomitě pečují o maximálně 28 turistů, ubytování je možné ve dvou- a třílůžkových kajutách s palandami a umyvadlem se studenou vodou v podpalubí,  sociální zařízení je v plně dostačujícím rozsahu. Na lodi je k dispozici 4x sprcha s teplou a studenou vodou a WC a 1x  samostatné WC  na hlavní palubě.

Vynikající pokrmy jsou servírovány v lodním salónu 3x denně. Za zmínku rovněž stojí příznivé ceny nápojů po celou dobu plavby.

 

Přes noc loď kotví v některém z přístavů na chorvatském pobřeží a ostrovech, ve dne přibližně 5 hodin pluje, ale zejména kotví v opuštěných zátokách s průzračnou vodou.

Již 4 roky má Natur Travel k dispozici i 2 týdenní turnusy na zcela nové, komfortní, plně klimatizované jachtě Vjeko, kde se pětičlenná posádka v obdobném složení stará  o maximálně 21 turistů, ubytovaných v 9ti dvou- a třílůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a klasickými postelemi. I zde je poskytováno stravování 3x denně, v ještě ve větším rozsahu než na jachtě Silva. I jachta Vjeko je schopná plout pod rozvinutými plachtami, pro větší komfort klientů je vybavena na sluneční palubě matracemi a lehátky a stejně jako na Silvě, tak i na Vjeku jsou klientům k dispozici mořské kajaky.

 

Obě jachty plují po různých trasách mezi Kornáty a Zadarem na straně jedné, až po Dubrovník na straně druhé, nejdále od pobřeží zaplouvají na ostrůvek Biševo u Visu, kde za příznivého počasí je možno navštívit krásnou Modrou jeskyni.

Je možno během plavby navštívit takové historické perly jako jsou Dubrovník, Korčula, Hvar, Trogir, Zadar, Stari Grad, Jelsu, trasy plaveb vedou i do národních parků Kornaty, Krka a Mljet,  nejčastěji se však kotví přes noc v menších malebných přístavech s typickými restauracemi, kavárnami a vynikající zmrzlinou.

 

Pro pobyt na obou jachtách skutečně platí ono tak známé chorvatské rčení – „nema problema“. Tyto plavby jsou v prodeji i v dalších, západních zemích EU, na lodích je však vždy přítomen česky mluvící zástupce CK Natur Travel.