Pohádková show Tři oříšky pro Popelku přidává jarní termíny představení

Pohádková show Tři oříšky pro Popelku přidává jarní termíny představení

Pohádková show Tři oříšky pro Popelku přidává jarní termíny představení

Představení pohádkové show Tři oříšky pro Popelku v Kongresovém centru v Praze již shlédlo od nedávné premiéry v říjnu bezmála 20 tisíc diváků a zájem o tento jevištní „remake“ slavné pohádky jak se zdá, nepolevuje. Producenti proto přidávají další termíny představení na únor a březen 2019.

Letos je to právě 45 let od premiéry tohoto již legendárního filmu (16.11.1973) režiséra Václava Vorlíčka a na prosinec také připadá výročí nedožitých 80 let hudebního skladatele Karla Svobody, autora ústřední melodie písně Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, s textem Jiřího Štaidla, kterou nazpíval Karel Gott. Druhou z těchto známých písní K.Svobody - Tři oříšky, s textem Vladimíra Kočandrle vydávají producenti pohádkové show jako soundtrack v podání Nikoly Ďuricové, která roli Popelky na jevišti ztvárňuje, právě k tomuto výročí. Soundtrack nahrál orchestr představení pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase.

 

K přidaným jarním termínům představení dodává šéf produkční Tom Robin: „Zájem o naší inscenaci pohádky Tři oříšky pro Popelku nás velmi těší a rádi další představení přidáme. Sice jsme s dalším uváděním moc nepočítali a není úplně lehké dát dohromady termíny herců na další sérii představení, ale máme výhodu 3 alternací, takže se podařilo i na jaro 2019 připravit obsazení tak, aby diváci vždy viděli kvalitní sestavu vynikajících hereček a herců.“

V pohádkové show Tři oříšky pro Popelku v rolích alternují:

 

Popelka – Nikola Ďuricová / Kateřina Klausová / Sabina Rojková

Princ – David Gránský / Karel Heřmánek jr. / Štěpán Komárek / Milan Peroutka

Král – Pavel Trávníček / Oldřich Kříž / Jan Rosák

Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková

Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková

Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková

Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel

Preceptor – Vít Levinský / Milan Šteindler

Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Vít Levinský

Kamil – Lukáš Kofroň / Jindřich Žampa

Pohádku doprovází živých orchestr a nechybí ani notoricky známé skladby a písně Karla Svobody. Celá show byla doplněna dalšími písněmi z původní německé jevištní inscenace od autorů Joshuy Stoltena a Natalie Schulz. České texty k těmto písním napsal autor mnoha písňových textů k nejslavnějším muzikálům, které se u nás hrály a hrají Adam Novák.

Nově přidané termíny představení jsou:

od 1.2. do 31.3.2019 vždy pátky od 18 hodin, soboty ve 14 a 18 hodin a neděle od 14 hodin

Pohádkovou show Tři oříšky pro Popelku tak čeká ještě 41 představení.

Foto: Nogup agency