Pohádka Zakleté pírko představuje další postavy - hraběcí pár

Pohádka Zakleté pírko představuje další postavy - hraběcí pár

Pohádka Zakleté pírko představuje další postavy - hraběcí pár

Pohádka Zakleté pírko představuje hrdiny

Hrabě a hraběnka – Andrea Hoffmannová a Martin Stránský

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí do kin 2.ledna 2020, ale již v průběhu letošního prosince se uskuteční řada mimořádných předvánočních předpremiér. Hlavní role vytvářejí Anastasia Chocholatá a Lukáš Pavlásek.

Hlavní hrdinka Aninka se společně s vodníkem vydává do světa vysvobodit ze zakletí svého milého Vítka, jehož čarodějnice proměnila v ptáka. Na společné cestě čeká Aninku a jejího průvodce řada dobrodružství, napínavých situací i veselých příhod. Při svém putování se dostanou až na zámek hraběnky a hraběte, jejichž syna postihla podivná nemoc, kterou se marně snaží doktoři vyléčit. Podaří se to Anince? Hraběnku hraje v Zakletém pírku Andrea Hoffmannová. „Se Zdeňkem Troškou jsem spolupracovala již dvakrát, ve Strašidlech jsem měla malou roli, takže jsme se vlastně jenom seznámili, ale před dvěma lety jsme spolu točili Čertoviny a bylo to úplně skvělé. A na Zakletém pírku byl vlastně skoro stejný štáb jako tehdy, takže zase to bylo velmi příjemné natáčení,“ vypráví Andrea Hoffmannová. Martin Stránský, který vytvořil roli jejího muže, hraběte, se přidává „Se Zdeňkem Troškou jsem se vždycky chtěl pracovně potkat, protože speciálně jeho pohádky mě opravdu baví, takže jsem se těšil, že to konečně dopadlo,“ říká Martin Stránský.


Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. Koproducenty filmu jsou společnosti Flamesite, TTP Invest, SvětSoučástek.cz a Andanza. Generálním partnerem je AVE, hlavním partnerem je TV Prima. Výroba filmu byla podpořena Jihočeským krajem z programu filmových pobídek. Do kin film uvede společnost Cinemart