Po úspěšném master classu s Claire Denis uvede Cinergy debatu s názvem Mladí německy mluvící filmaři

Po úspěšném master classu s Claire Denis uvede Cinergy debatu s názvem Mladí německy mluvící filmaři

Po úspěšném master classu s Claire Denis uvede Cinergy debatu s názvem Mladí německy mluvící filmaři

Po úspěšném master classu s Claire Denis uvede Cinergy debatu s názvem Mladí německy mluvící filmaři – z filmové školy do světa festivalůPo nedávném úspěšném master classu s francouzskou režisérkou a scenáristkou Claire Denis uvede projekt Cinergy ve spolupráci s festivalem DAS FILMFEST debatu s názvem Mladí německy mluvící filmaři – z filmové školy do světa festivalů. Hosté, kteří představují své filmy na 11. ročníku festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST se podělí o své zkušenosti s počátkem kariéry; s podmínkami a přístupem na několika různých filmových školách, s realizací prvních filmů a se vstupem do festivalového světa. Debatu v anglickém jazyce doplní mladí tvůrci z České republiky s koprodukční zkušeností s německou stranou. Akce, která je zdarma, se bude konat v pátek, 21. 10. od 14 hodin v Malém Sále kina Lucerna. Moderátorem bude filmový publicista Pavel Sladký.

Hosté:

Aron Lehmann s filmem experimentuje od 12 let. V Berlíně nejprve sbíral zkušenosti u různých filmových produkcí, poté se úspěšně přihlásil na filmovou školu HFF Potsdam Babelsberg. Během studia realizoval několik oceněných krátkých filmů, debutoval na mnichovském festivalu v roce 2012 snímkem „Kohlhaas aneb O přiměřenosti prostředků“, který se vzápětí stal festivalovou událostí roku. Film o točení filmu objel téměř všechny německé festivaly a získal množství cen. V roce 2016 měl premiéru jeho již třetí snímek „Poslední svině“.

 

Carl Gerber absolvoval praxi u mnoha produkčních firem v Německu. V roce 2007 začal studium scenáristiky v Ludwigsburgu, kde realizoval celou řadu krátkých filmů, jako scénárista a/nebo jako režisér. Jeho scénář k snímku „24 týdnů“ (24 Wochen, 2016) získal celou řadu ocenění. Snímek měl premiéru na Berlinale 2016, kde byl jediným německým zástupcem v hlavní soutěži festivalu.

Daniel Hoesl studoval v Salcburku, Vídni a na pražské FAMU. Pracoval jako asistent režie s Ulrichem Seidlem na jeho trilogii Ráj a také s Michaelem Glawoggerem. Jeho celovečerní debut „Soldate Jeannette“ (2013) měl světovou premiéru v soutěži festivalu Sundance a získal Tiger Award v Rotterdamu. I ve svém druhém celovečerním filmu „WINWIN“ se zaměřil na téma hodnoty a ceny peněz. Oba celovečerní filmy produkoval v kolektivu European Film Conspiracy.

Projekt Cinergy je pravidelná série master classů, seminářů a diskusních dílen doprovázená projekcemi filmů probíhajících v průběhu celého roku. Jejich cílem je sdílení a výměna zkušeností skrze otevřený dialog, zlepšení a prohloubení filmového řemesla, přispění ke vzdělání a filmovému rozhledu. Program je určen mladým filmařům, filmovým profesionálům, studentům a filmovým nadšencům všech věkových kategorií, kteří chtějí rozvíjet své umělecké vize, využít zkušeností etablovaných tvůrců a celkově rozšířit svou filmovou gramotnost. Přidanou hodnotou projektu je rozšíření programové nabídky pražských kin o tituly, které nejsou v dané době nebo vůbec lokálně distribuovány. V rámci projektu Cinergy již byly uvedeny Master Classy rumunského režiséra Cornelia Porumboiu, norského scenáristy a režiséra Eskila Vogta, rakouského režiséra a scenáristy Goetze Spielmanna, britského režiséra Duana Hopkinse, či v nedávné době francouzské režisérky a scenáristky Claire Denis.

Projekt CINERGY je podporována těmito institucemi: MKČR , Státní fond kinematografie, Magistrát Hl. m. Prahy a FAMU.