PLES DESETILETÍ MUZEA ROMSKÉ KULTURY S MONIKOU BAGÁROVOU

PLES DESETILETÍ MUZEA ROMSKÉ KULTURY S MONIKOU BAGÁROVOU

PLES DESETILETÍ MUZEA ROMSKÉ KULTURY S MONIKOU BAGÁROVOU

PLES DESETILETÍ MUZEA ROMSKÉ KULTURY

Muzeum romské kultury zve veřejnost na Ples desetiletí, který proběhne 28. listopadu v Brně. Hlavní hvězdou večera bude Monika Bagárová se svou R&B kapelou, návštěvníci se mohou ale těšit i na horké čardášové rytmy a romskou muziku v podání Zdeněk Lázok Bandu.
„Letos si připomínáme deset let své existence jako státní instituce. Myslíme si, že tato dekáda byla velmi úspěšná, vydobyli jsme si renomé v Evropě, kde jsme stále jediným muzeem dokumentujícím systematicky kulturu Romů. Zpřístupnili jsme stálou expozici představující celý Příběh Romů v lidských dějinách, krátkodobě výstavy expozicí doplňují detailními pohledy na kulturu. Těšíme se, že naši příznivci oslaví toto jubileum s námi právě na plese, kde nebude nouze o překvapení,“ zve ředitelka muzea Jana Horváthová.

Ples desetiletí

28. listopadu od 19:30h

KC Semilasso, Palackého třída 126, Brno

Vystoupí Moniga Bagárová, Zdeněk Lázok band a další.

Předprodej vstupenek v síti Ticketportal.

 

Muzeum romské kultury je jedinou institucí v Evropě, která dokumentuje kulturu Romů. Své unikátní sbírky řemesel, umění, textilu či fotografií uchovává v depozitářích, ale také prezentuje pro veřejnost ve stálé expozici nazvané „Příběh Romů“. Exponáty zde doplňují audiovizuální projekce a dioramata v životní velikosti. Pro veřejnost nabízí také přednášky, workshopy, pracuje s dětmi ze sociálně znevýhodněných rodin. Muzeum romské kultury bylo založeno již v roce 1991, roku 2005 se stalo příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR a letos tedy slaví výročí 10 let jako státní instituce. www.rommuz.cz