Pišlické příběhy s Ivanem Trojanem, Beatou Hlavenkovou, Lenkou Dusilovou a Milanem Caisem

Pišlické příběhy s Ivanem Trojanem, Beatou Hlavenkovou, Lenkou Dusilovou a Milanem Caisem

Pišlické příběhy s Ivanem Trojanem, Beatou Hlavenkovou, Lenkou Dusilovou a Milanem Caisem

ANIMAL MUSIC VYDÁVÁ PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY – ALBUM PRO DĚTI S IVANEM TROJANEM, BEATOU HLAVENKOVOU, LENKOU DUSILOVOU A MILANEM CAISEM

 

PIŠLIKY vytvořil FILIP RYCHLEBSKÝ žijící s rodinou na samotě na Jesenicku pro své děti, nejdříve jako dřevěné panáčky, poté jako knihu pohádek PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY, v nichž pišlici zažívají neuvěřitelná dobrodružství, zejména když nikdo není doma. Animal Music nyní vydává PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY na dvoj-CD jako audioknihu, jako svůj první titul pro děti. Zábavné a poučné příběhy o Jaldovi, Líkasovi, Šurovi, Beďuchovi a dalších pišlicích vypráví neodolatelným způsobem IVAN TROJAN. Souvislost s dosavadním katalogem Animal Music zde představuje klavíristka a skladatelka BEATA HLAVENKOVÁ, která příběhy opatřila vynikajícími písněmi, které jsou přiměřeně rafinované a chytlavé a do značné míry navazují na její tvorbu pro Lenku Dusilovou a Eternal Seekers a svým způsobem i na album „Theodoros“ (Animal Music, 2013). Písně na albu zpívají spolu s autorkou LENKA DUSILOVÁ, MILAN CAIS (Tata Bojs) a PETR OSTROUCHOV (ex-Sto zvířat). Kapelu tvoří spolu s autorčiným klavírem fenomenální rytmické duo RASTISLAV UHRÍK (kontrabas) a JIŘÍ SLAVÍČEK (bicí) a harfenistka HEDVIKA MOUSA BACHA. Pohádky režíroval JAN JIRÁŇ, nahrávky vznikly ve studiích Sono Records, Studio DAMU, Czechmate Studio a Gui-tón. Album bylo vydání v rámci Animal Music Edice 2015, autorem obalu je Martin Vácha ze Studia Najbrt. Projekt PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY měl již svou úspěšnou koncertní premiéru v rámci letošního festivalu Struny podzimu v pražském divadle Minor a bylo spočteno, že protagonisté na pódiu mají dohromady 22 dětí – na mnoha z nich pohádky i písničky uspokojivě vyzkoušeli ještě před vydáním... PIŠLICKÉ PŘÍBĚHY jsou ideální pro děti do cca deseti let věku, jakož i pro jejich rodiče.

 IVAN TROJAN

BEATA HLAVENKOVÁ absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (obor skladba) a ve studiích pokračovala v USA na University of Massachusetts (obory skladba, jazzová skladba a hudební aranžmá). Coby skladatelka a interpretka Beata vytvořila s Patrikem Hlavenkou společný autorský projekt S´Aight, jenž v roce 2004 vydal eponymní album. Později se S´Aight spojili se souborem Vertigo Quintet a společně (pod označením Open Sextet) zvítězili v mezinárodní soutěži prestižního Montreux Jazz Festivalu. V lednu 2009 se Beata Hlavenková vrátila do USA k realizaci svého prvního alba „Joy For Joel“ (Animal Music, 2009). Jakožto dlouholetá spoluhráčka Lenky Dusilové se Beata postupně proměnila v její hlavní hudební partnerku, vystupují spolu často v duu a stály spolu u zrodu vynikajícího projektu Baromantika; spolu jsou též členkami souboru Eternal Seekers, který vedle nich dvou tvoří pánové z kvarteta Clarinet Factory – jejich debutové eponymní album vyšlo v roce 2008 (Respekt Publishing, reedice Animal Music, 2012).

Beata Hlavenkova foto Jiri Starha (2)
Beata Hlavenková byla též členkou kapely Jaromíra Honzáka „Face of the Bass“, s níž se (v té době již externě) podílela na natáčení debutového alba (Animal Music, 2011). V roce 2013 Beata vydala skvěle přijaté a cenou Anděl oceněné sólové klavírní album „Theodoros“ (Animal Music), v roce 2012 spolupracovala jako aranžérka a spoluproducentka na albu Ivy Bittové „Zvon“ (Animal Music). Beatin široký hudební záběr zahrnuje i její kompoziční práce pro symfonický orchestr, scénickou hudbu, filmovou hudbu (film „Rodina je základ státu“) a aranžérskou tvorbu. Beata Hlavenková vystupovala v mnoha evropských i zámořských zemích (Polsko, Slovensko, Turecko, Německo, Norsko, Švýcarsko, Francie, Kanada, USA, Kostarika) a vystoupila na renomovaných mezinárodních hudebních festivalech (Montreux Jazz Festival, IAJE Conference Toronto, Jazz Festival Regensburg, Afyon Jazz Festival, JazzFest Brno aj.).