Pierre Richard v Praze osobně podpořil Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Pierre Richard v Praze osobně podpořil Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Pierre Richard v Praze osobně podpořil Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci

 

Slavný francouzský herec a také úspěšný vinař Pierre Richard, topmodelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová a další významní hosté se sešli na benefiční večeři, která se konala ve středu 23. 4. v luxusním pražském hotelu The Augustine. Součástí večeře byla aukce exkluzivních vín z vinic Pierra Richarda. Výtěžek dosáhl 554 000,- Kč a  v plné výši půjde na projekty pro seniory, které již od roku 2008 podporuje Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci.

 „Vzhledem k tomu, že ani já nejsem nejmladší, toto téma mě velmi oslovuje a  jsem nesmírně rád, že mohu slečnu Kuchařovou v jejím konání podpořit. Pomohu si citátem od Stendhala: „Krása je příslib štěstí“. Slečna Táňa Kuchařová je toho živoucím důkazem, protože je nejen krásná, ale její zájem o štěstí druhých ji zavedl až k založení nadace pro pomoc seniorům,“ uvedl Pierre Richard.

 „Ze srdce děkuji panu Richardovi za podporu mé nadace. Mám radost, že se večer vydařil a společně jsme si ho užili. Děkuji všem, kteří nás podpořili, zúčastnili se aukce či si zakoupili vstupenky na tento večer. Získaná částka bude rozdělena na projekty, které pomáhají seniorům žít doma a nebýt osamělí. I když to možná není na první pohled znát, za naší pomocí neziskovým organizacím stojí konkrétní příběhy stovky seniorů. Bez pomoci a podpory, které se jim dostává, by jejich život byl mnohdy velmi nedůstojný a smutný,“ řekla k benefičnímu večeru Taťána Kuchařová.

Letos osmdesátiletý Pierre Richard v roce 1986 koupil usedlost v panství Evêque u Středozemního moře ve vinařském regionu Languedoc, Corbieres, a zrenovoval na něm původní vinice. Hned první produkce sklidila uznání i ocenění a tak Pierre Richard vytvořil vlastní řadu původních regionálních červených vín, která nazval Mon Rouge Pif. Vinařství Pierra Richarda pravidelně získává ocenění doma i v zahraničí a je držitelem několika prestižních zlatých medailí z Paříže. Do Prahy se oblíbený komik vrátil po více než dvou letech, tentokrát s nejnovějším vínem ze svých vinic Château bel Evêque. Jde o červené, ročník 2011, pojmenované Petrus Ricardus na počest Richardova stejnojmenného divadelního představení.

benefiční večeře

 

 Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci

Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci se soustředí na projekty pro seniory, které jim pomáhají žít doma a zamezují jejich vyloučení ze společnosti. Nadace podporuje služby osobní asistence, terénní pečovatelské služby, dobrovolnictví v domácnostech seniorů a ústavech sociální péče a kvalitní aktivizační programy. Podporované projekty jsou vyhledávány zejména s ohledem na jejich kvalitu, regionální potřebnost, dlouhodobost a udržitelnost. Nadace je členem Asociace veřejně prospěšných organizací a Asociace nadací Fóra dárců, řídí se Principy etického chování vydaných Asociací nadací Fóra dárců. Je zapojena v projektech Fóra dárců – DMS a darujspravne.cz.

Prvním projektem přímé pomoci Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci je kontaktní místo, které od dubna funguje v centru Prahy. Má za cíl poskytovat zdarma odborné poradenství seniorům a jejich blízkým v oblastech jako je zdraví, finance, práce, pečovatelství či volný čas. Kontaktní místo sídlí v Revoluční ulici č. 3, v pasáži Kotva, informace lze získat na mailu: blahova@krasapomoci.cz  nebo tel. čísle: 725 692 170.

 

Příklady podporovaných projektů:
ADRA o.s. – Dobrovolnické centrum - Ostrava, Plzeň, Česká Lípa, České Budějovice, Praha, Znojmo – Dobrovolnické aktivity v sociálních a zdravotních zařízeních pro seniory
Charita Šternberk - Charitní pečovatelská služba
Spokojený domov, o.s. – Mnichovo Hradiště - Terénní pečovatelská služba
Domov Sue Ryder, o.p.s., Praha - Osobní asistence - služba, která za Vámi přijde domů
Maltézská pomoc, o.p.s., Praha –, Osobní asistence
Okamžik, sdružení pro podporu nejen nevidomých o.s., Praha – Dobrovolnické centrum pomoci zrakově postiženým (seniorům) 

Podpořit činnost Nadace Taťány KuchařovéKrása pomoci je možné odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS FONDSENIORU, pro finanční dary v libovolné výši je k dispozici sbírkový účet Fondu seniorů: 1212121212/0100. Veškeré příspěvky ze sbírkového účtu a DMS jdou v plné výši na pomoc potřebným, projekty pro seniory.