PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016

PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016

PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016

PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016

Módní návrhářka Petra Kociánové představila 26. listopadu 2015 svoji autorskou kolekci pro rok 2016 v Rudolfinu. Velkolepá přehlídka byla charakteristická jednoduchými liniemi, štíhlostí, minimalistickým pojetím, které však nebylo pravidlem a vybočení z řady se jevilo jako příjemné zpestření. Ano, právě taková je kolekce PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016, kterou v plné kráse a lesku mohli hosté uzřít v noblesní novorenesanční budově Rudolfina, která je významnou architektonickou památkou Prahy a sídlem České filharmonie.

Návrhářka se zaměřila na luxusní krajky, kůži, ale i na materiály z kolekcí: Cavalli, Prada, Blumarine a řady dalších.

 

Petra Kociánová se pohybuje v českém módním průmyslu bezmála dvacet let. Má ráda multifunkčnost, kterou se nechala inspirovat i pro svoji autorskou módní přehlídku. Nechyběly kostýmy z luxusních materiálů a společenské toalety, jaké si jedinečný prostor Rudolfina zaslouží, stejně jako šaty svatební, které však nejsou v klasickém pojetí. Přehlídka byla koncipována do čtvera ročních období skrze pohled moderní ženy na úrovni. Závěrečné defilé modelek ve večerních šatech a společenských toaletách bylo ukázkou pravé elegance, kterou ocenila i celá řada mužů, mezi které rozhodně patřil doc. MUDr. Jan Měšťák, jeden z našich nejlepších plastických chirurgů, ale třeba také profesor Dimitrij Kadrnožka, významný malíř, grafik a scénograf.

Dojatá Petra Kociánová měla nesmírnou radost z ovací, které ji čekaly po přehlídce a zmohla se jen na slova díků a kratičké konstatování: „Můj splněný sen.“

 

Tam, kde se snoubí krása s ušlechtilostí, nemá chybět prostor pro dobré skutky. Nebylo tomu jinak ani v Rudolfinu toho večera. Z rukou Dany Mrázkové, ředitelky ČSOB Pojišťovny přebrala Maria Křepelková, ředitelka Život dětem o.p.s. šek ve výši 130.000 Kč. Částka měla již svoji adresátku, kterou je malá Zoinka, která nutně potřebuje přístroj pro podporu dýchání, který bohužel nehradí žádná zdravotní pojišťovna. Svého adresáta měl i poukaz na pobyt v jednom z hotelů společnosti Hotelklik.cz. a v kasičce pro Život dětem o.p.s. bylo 12.000 Kč.

Zaposlouchat se do tónů harfy nemáme možnost každý den. Hosté módní přehlídky PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016 tuto mimořádnou příležitost měli a navíc se stali svědky křtu alba, interpretky večera, přední české harfenistky Kateřiny Englichové s názvem Musica per arpa.