Petr Vágner zvládá snad všechny sporty, nyní ještě skládá pilotní zkoušky!

Petr Vágner zvládá snad všechny sporty, nyní ještě skládá pilotní zkoušky!

Petr Vágner zvládá snad všechny sporty, nyní ještě skládá pilotní zkoušky!

Bude pilotem?! Moderátor Primy Vágner skládá pilotní zkoušky

Vzhůru k výškám! Herec a moderátor Top Staru na Primě Petr Vágner je momentálně v plném proudu pilotních zkoušek. Když vše půjde podle plánu, už v létě z něj bude pilot! Kdy si ale plánuje pořídit vlastní malé letadlo? „Zkoušky jsem začal dělat letos v únoru. Nejdřív teorií a teď, když se zlepšilo počasí tak musím odlétat 45 hodin na letounu Cessna,“ prozradil Vágner.

Musí se během několika týdnů naučit letecké a civilní práv. „Abych mohl používat vysílačku tak musím složit i zkoušku u Českého telekomunikačního úřadu,“ dodává. První lety už absolvoval zhruba před 14 dny za silného poryvu větru a mírných turbulencí.

„Létám zhruba ve výše zhruba 1500 metrů. Než ale vzlétnu, musím s leteckým instruktorem Vítězslavem Nováčkem naplánovat let, pak připravíme letadlo k odletu a instruktor letadlo odstartuje. Hned po startu ale přebírám řízení a plním úkoly, jako například otočky o 90, 360 stupňů, klesání, stoupání, držení kurzu. Těsně před přistáním si instruktor opět přebere řízení,“ popisuje Vágner, jak se zatím bezpečně dostává na zem.

 

Proč to celé dělá? „Paradoxní je, že se bojím výšek, proto jsem začal už dřív skákat. Vždycky mě ale létání bavilo a teď, když třeba jezdím natáčet nebo pracovat na Slovensko po věčně plné a problémové D1, tak abych se tam letadlem dostal,“ směje se Vágner. Pokud vše půjde hladce měl by už letos v létě mít vlastní pilotní průkaz a létat sám. „Vlastní malé letadlo nemám, ale zkusím o něj napsat Ježíškovii,“ uzavřel Vágner.