Petr Soukup baví čtenáře novou sbírkou Inspekce srdce

Petr Soukup baví čtenáře novou sbírkou Inspekce srdce

Petr Soukup baví čtenáře novou sbírkou Inspekce srdce

Petr Soukup baví čtenáře novou sbírkou Inspekce srdce (když ti láska sedne) a v únoru se vydá na SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020

Básník Petr Soukup, jehož tvorba je populární na Instagramu, vydal sbírku Inspekce srdce (když ti láska sedne) navazující na úspěšnou sbírku Erekce srdce (když se ti láska postaví). Novinka byla koncem loňského roku pokřtěna v pražské Malostranské besedě, kde Petr Soukup dvakrát ročně vystupuje se svým autorským čtením, tzv. Stand-up Poetry. V únoru v rámci SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020 zamíří do dalších českých měst, kde představí nejen básně ze svých dvou posledních sbírek, ale také mnoho nových textů.

Inspekce srdce obsahuje glosy a verše, které mě za poslední rok napadaly, a protože jsem člověk, byly to i nápady neslušné. Moje tvorba není nic pro konzervy, které chtějí zůstat zavřené, spíše pro lidi, kteří berou lásku, sex a vztahy s humorem. Je neuvěřitelné, jaký je o sbírky zájem. Ani ve snu by mě nenapadlo, že si tím jednou budu vydělávat. Zároveň si uvědomuju, že mám štěstí. Kdyby moje tvorba byla jen na téma podzimní listí, asi bych musel být model ke směšným k aktům," říká Petr Soukup.

V současné době sleduje tvorbu Petra Soukupa na sociálních sítích více jak 22 000 lidí. Mnozí z nich si jistě nenechají ujít příležitost zažít oblíbeného autora „live“. SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020,Stand Up Poetry Petra Soukupa s hudebním doprovodem Jiřího Vidasova, startuje 12. února v Ostravě a navštíví celkem osm měst. „Vzhledem k názvům posledních dvou sbírek a mému životnímu stylu se turné jmenuje Srdce v kalhotách a hudebně mě bude doprovázet můj kolega Jiří Vidasov, aby to mělo větší šťávu," upřesňuje Petr Soukup a dodává: „Smích publika je pro mě ta největší vzpruha. Akorát si nejsem jistý, zda se lidé tomu co říkám smějí, nebo vysmívají. Skvělé ale je, že na všech vystoupeních bývá plno."

 

SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020

12. 2. Ostrava – Klub Atlantik

13. 2. Opava – Klub Art

14. 2. Olomouc – Divadlo na cucky

20. 2. Plzeň – Anděl Cafe

4. 3. Ústí Nad Labem – Lidová knihovna

18. 3. České Budějovice – Horká vana

19. 3. Písek – Divadlo pod čarou

25. 3. Zlín – Dílna

26. 3. Brno – Druhý pád 

 

Ukázka z knihy Inspekce srdce (když ti láska sedne)

SPOLU

Ať si ním kdokoli volá

my doma nechali mobily

Zmizela pouze dvě kola

ležíme ve stohu obilí

 

KUCHAŘKA

Vždy, když tě chci vybulet

poslouží mi cibule

Když tě chci nažhavit

stačí zapnout troubu

 

AFÉRA

Vsí otřásá aféra

že přes noc dělám striptéra

Je to však jen blbej blud

jsem pouhopouhej prostitut
                                                                           Petr Soukup

Hudební a reklamní textař, básník Petr Soukup se narodil v roce 1987 v Plzni, od roku 2008 bydlí v Praze, kde působí v uměleckém i reklamním průmyslu a jako systemický kouč. Je autorem hudebních textů pro Lucii Bílou, Janu Kirschner, Moniku Bagárovou, Evu Burešovou, Memphis, Abraxas, Calm Season a další. Píše scénáře pro Prima Cool. Jeho hlavní náplní je však tvorba krátkých úderných veršů a jejich prezentace. Pravidelně vystupoval v Malostranské besedě v pořadu Barování Sandry Novákové a Filipa Rajmonta. Nyní má svůj vlastní program s návem Soukup se čte!. Jeho standupy jsou založené na černém humoru v propojení s poezií.
 

V roce 2013 vydal svou první sbírku básní 2/3 chlapa, o dva roky později knihu kresleného humoru Skecy společně s Alešem Čumou. Na konci roku 2016 vyšla sbírka glos a básní Vyšší plevel a v roce 2017 pocta japonskému pojetí poezie s názvem Milovat šohaiku. Všechny knihy vyšly u Nakladatelství Čas a jsou vyprodané. Erekce srdce z 2018 se stala velmi oblíbenou a na konci roku 2019 násleldovalo její pokračování Inspekce srdce. Možnost objednání je pouze v e-shopu na https://shop.petrsoukup.cz/. Autor svou tvorbu také vkládá na www.instagram.com/petrsoukup.cz