Petr Muk na ČT Art

Petr Muk na ČT Art

Petr Muk na ČT Art

Od punku po Stín katedrál: ČT art připomíná Petra Muka

Zpěvák skupin Shalom a Oceán, Petr Muk, by letos oslavil padesáté narozeniny. Vzpomínce na hudebníka, který před pěti lety předčasně zemřel, věnuje ČT art dva večery, v nichž připomene jeho koncertní i muzikálovou kariéru.

 

Petr Muk zkoušel v mládí štěstí s různými hudebními skupinami, včetně punkových, ale jeho strmou kariéru odstartovala až legendární kapela Oceán, se kterou nazpíval notoricky známý hit Ráchel. Koncert tohoto uskupení připomene ČT art v sobotu 30. května. Kapelu Oceán v devadesátých letech vystřídal rovněž populární projekt Shalom, jehož symbolem se stala píseň Až jednou. Ten představí ČT art návazně, a to pořadem Shalom, Jisrael od 21 hodin.

I projekt Shalom však po dvou vydaných albech zanikl a Petr Muk se v roce 1997 vydal na sólovou dráhu a v novém tisíciletí i do světa muzikálů. Objevil se v řadě z nich, jednu z hlavních rolí ztvárnil například v Johance z Arku, kterou připomene ČT art již dnes večer. Tematické večery věnované vzpomínce na předčasně zesnulého zpěváka, jehož hudební kariéru doprovázela i léčba duševní choroby, pak v sobotu 30. května ukončí koncert ČT Live - Pocta Petru Mukovi.

 

Program ČT art

pondělí 25. 5., 20:20 - Z první řady: Johanka z Arku

sobota 30. 5., 20:20 - Oceán - Pod pyramidou snů

sobota 30. 5., 21:05 - Shalom, Jisrael!

sobota 30. 5., 21:30 - ČT Live - Pocta Petru Mukovi

 

 Foto Rudolf Jung