Petr Lexa z Přístavu v ohrožení!

Petr Lexa z Přístavu v ohrožení!

Petr Lexa z Přístavu v ohrožení!

V seriálu Přístav zamíchá osudím lásky nová postava – Martin Pátek alias Marek Lambora. Seriálový syn manželů Pátkových v podání Petra Čtvrtníčka a Kairy Hrachovcové totiž pořádně zamotá hlavu nejen jim, ale hlavně Sandře Černodrinské. Je totiž mladý, hezký, ale občas i tak trochu záporák…„Je to kluk, který si dělá, co chce. Vždycky musí být po jeho, i když ze začátku se ještě rozhlíží a mapuje si terén,“
říká o své roli Marek Lambora.

„Postavy, které mají trochu záporu, jsou mi bližší, hrají se mi líp. Ne, že bych byl záporák, ale mě to, když se role mění, vyhovuje, a někdy je Martin Pátek vlastně i hodný kluk,“ směje se Marek.

Casting na Martina Pátka probíhal trochu netradičně, svého seriálového syna si totiž vybírali Petr s Kairou sami!

„My se s klukem známe, já jsem byl u jeho porodu, takže se známe od píky… Dobře se s ním hrálo, on chtěl být vždycky herec, už když mu byly 3 až 4 roky,“ vtipkuje o Markovi Petr Čtvrtníček. „Bylo i fajn, že jsme byli u kamerových zkoušek, takže jsme si řekli, jo, to je ono, ten je dobrej. Je to dobrej kluk, šikovnej herec, a ještě je pěknej, držíme palce,“ chválí Marka Kaira.
 
Nejvíc Marek (Martin Pátek) zamotá hlavu Sandře Černodrinské (Johaně Skálové), která chodí s Petrem Lexou (Petrem Dvořákem). Hraje se jí lépe s Lexou, nebo s novým parťákem Markem? „To nemůžu takhle říct, s oběma se hraje dobře. …ale s Markem asi líp,“ přiznala Sandra.

Poklonu jí vysekl i Marek. „Sandra je hezká, citlivá, mírumilovná, má samé klady,“ řekl. A Sandra také nešetří chválou: „Je docela hezký, dobře se s ním hraje a na natáčení je s ním legrace. Nebere se moc vážně, to je důležité.“
 
Kam až jejich sympatie v Přístavu zajdou? „Už jsme se spolu víckrát líbali a dělali i jiné věci,“ směje se Marek s tím, že víc prozradit nemůže.