Peter Nagy: křest CD 2015  „ROCKmi overené“

Peter Nagy: křest CD 2015 „ROCKmi overené“

Peter Nagy: křest CD 2015 „ROCKmi overené“

Peter Nagy: křest CD 2015  „ROCKmi overené“ 

 

Nové cd populárního česko - slovenského zpěváka Petera Nagyho se jmenuje ROCKmi overené především proto, že obsahuje výběr nejoblíbenějších, roky ověřených písní. Stejný přívlastek - roky ověření - patří i ke kmotrům tohoto cédéčka. Posuďte sami: herečka Eva Holubová, zpěvačka Lenka Filipová, zpěvák Miro Žbirka a herec Miroslav Donutil. Ti všichni patří k zářícím stálicím uměleckého světa.

Výběr zcela nové, sotva otevřené restaurace Almare tedy působí poněkud překvapivě. Peter Nagy na to ale má vcelku logické vysvětlení. "Každý predsa niekedy začínal. A keby outsider nedostal šancu ponúknuť svoj um, nebolo by toľko rokmi overených. Pretože mám rád dobré jedlo, najmä čerstvé ryby a v tejto reštaurácii sa mi páči, dal som Almare šancu."

 

Peter Nagy po 30 letech koncertování znovu nahrál své nestárnoucí hity ve zcela nových verzích, tak jak je hraje a zpívá dnes na koncertech.

Současná sestava skupiny INDIGO totiž hraje dravěji a rockověji. Kvalitní muzikanti se nebáli odvážných změn v aranžmá, přičemž podstata písní - melodie a texty zůstaly nedotčeny. Na albu najdete "klasiky" z Nagyova repertoáru: Kristínka Iba spí, Sme svoji, Marcel z malého mesta, Chráň svoje blaznovstvá nebo So mnou nikdy nezostarneš. Hravou reggae letní náladou doplňují Korálky od Natálky a píseň Zuzka. Dva bonusy - píseň Udobrenia a Agáty zpěvák Peter Nagy přezpíval a nahrál pouze s klavírem a smyčcovým kvartetem Slovenské filharmonie.

Výběr písní dokonale charakterizuje zpěváka v jeho podstatě; optimistické pop - rockové písně střídají romantické balady se smysluplnými texty.          

 

Léty ověřené hity nahrané ve zcela nových verzích se skupinou INDIGO

  1   Sme svoji                                    

  2   Bosorkyne slzy                        

  3   Korálky od Natálky                    

  4   Mysliš na to na čo ja ?                          

   5   So mnou nikdy nezostarneš  

   6   Revolver a muzika                    

   7   Chráň svoje blaznovstvá         

    8   Zuzka                                           

    9   Marcel z malého mesta             

  10   Kristinka Iba spí                         

  11   Udobrenia                                  

  12    Agáty