PÁTEK A SOBOTA V ZOO PRAHA:  KŘTINY VLČAT A MEZINÁRODNÍ DEN TYGRŮ

PÁTEK A SOBOTA V ZOO PRAHA: KŘTINY VLČAT A MEZINÁRODNÍ DEN TYGRŮ

PÁTEK A SOBOTA V ZOO PRAHA: KŘTINY VLČAT A MEZINÁRODNÍ DEN TYGRŮ

Pátek a sobota bude v Zoo Praha patřit šelmám. Nejdříve přijdou na řadu v pátek odpoledne vlčí paterčata, která budou pokřtěna, a o den později bude sláva u tygrů. Na sobotu (29. července) totiž připadá jejich Mezinárodní den a pražská zoo chystá akci „Zachráníme tygry?“, jež má upozornit na jejich ohrožení a ničení jejich přirozeného prostředí.

Vlčí paterčata doslova rostou před očima, a tak v pátek dojde na jejich pojmenování. Čestného úkolu se zhostí egyptolog a archeolog Miroslav Bárta. Pokud vás zajímá, jaká jména pro vlčata vymyslel, určitě si nenechte ujít jejich křtiny. Ty se uskuteční v 15.30 a při této příležitosti vám představíme celou vlčí rodinu i všech pět malých nezbedů.

O den později budou oslavy u tygrů. V sobotu je totiž jejich Mezinárodní den a Zoo Praha k této příležitosti připravila tematický program s názvem „Zachráníme tygry?“. V rámci něho se dozvíte mnoho zajímavého o těchto velkých ohrožených kočkovitých šelmách a devastaci jejich přirozeného prostředí. Informace získáte u stánku, jenž bude umístěn u Pavilonu šelem a plazů. Připravena zde bude také pro zájemce interaktivní hra.

Ovšem aby si také tygři přišli na své, mají pro ně chovatelé překvapení. Dárky dostanou v 11 hodin tygři ussurijští a ve 14 hodin pak tygři malajští. Těšit se mohou na piňaty plné dobrot. Že si s nimi poradí raz dva, můžete vidět na vlastní oči, stačí v sobotu zajít do pražské zoo.

Program na pátek (28. 7.) u výběhu vlků:

15.30                                            Představení vlčí rodiny a křtiny vlčích paterčat
                                                           (Horní vyhlídka u výběhu vlků eurasijských)

 

Program na sobotu (29. 7.):

10.00 – 16.00                               Ze života tygrů – informační stánek
                                                           (u Pavilonu šelem a plazů)

11.00                                               Komentované předání dárků tygrům ussurijským
                                                          (Venkovní výběh tygrů ussurijských)

14.00                                           Komentované předání dárků tygrům malajským
                                                           (Venkovní výběh tygrů malajských)

 

Foto 1: V pátek odpoledne v Zoo Praha proběhnou křtiny paterčat vlků. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 2: Sobota bude v Zoo Praha patřit tygrům. V rámci Mezinárodního dne dostanou dárky a to i tygr malajský Johann. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 3: Tygři patří k ohroženým druhům kvůli devastaci jejich přirozeného prostředí, na to v sobotu bude upozorňovat Zoo Praha v rámci Mezinárodního dne tygrů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.