Parádní cestování s Prima ZOOM

Parádní cestování s Prima ZOOM

Parádní cestování s Prima ZOOM

Prima ZOOM vás zahrne krásnými zážitky. S kuchařem a cestovatelem Anthony Bourdainem si pochutnáte i poznáte zajímavé kouty světa. A Alex Polizzi vám ukáže známou Itálii, jak ji neznáte.

Vydejte se s námi do světa:

Od 8. 5. 20.00 – Anthony Bourdain: Neznámé končiny

Od 8. 5. 21.10 – Utajené krásy Itálie II

Anthony Bourdain: Neznámé končiny (8 dílů, každé pondělí od 20.00)

Anthony Michael Bourdain je americký kuchař a známá televizní osobnost. Absolvoval Americký kulinářský institut a byl šéfkuchařem mnoha špičkových restaurací, např. newyorské Les Halles. Všeobecně známým se stal díky své knize Kitchen Confidential: Dobrodružství v kulinářském ráji.
Svou první televizní show odstartoval roku 2002. Později spojil kulinářské umění s dobrodružným cestováním.
 

 

 
Kulinářsky založení dobrodruzi, těšte se! S mistrem kuchařem Anthonym Bourdainem vyrazíte na cestu po celém světě a navštívíte místa, kde byste šéfkuchaře opravdu nečekali. Co tam maestro chce a proč se vůbec točí okolo exoticky prostřených stolů? Vždyť někdy tam dokonce ani ty stoly nejsou a na jejich místě někdo roztáhl koberce! Odpověď je vcelku jednoduchá: Anthony Bourdain cestuje po nejrůznějších, zvlášť zajímavých krajích, a přitom ochutnává místní speciality. Co myslíte, troufne si i něco uvařit? Zvláštní kulinářské zážitky v Kolumbii, Maroku, Peru nebo Kongu se na něho hrnou jeden za druhým. Jestli je všechny ustojí, uvidíte v zábavném seriálu Anthony Bourdain: Neznámé končiny.

Seriál získal na 15 ocenění, např. 4x Emmy Awards, dále American Cinema Editors, Critics Choice Television Awards, New York Festivals, Peabody Awards, PGA Awards a 27 dalších nominací na prestižních festivalech.

8. 5. – Myanmar

15. 5. – Los Angeles: Korejská čtvrť

22. 5. – Kolumbie

29. 5. – Libye

5. 6. – Kanada

12. 6. – Tanger

19. 6. – Kongo

26. 6. – Peru

Utajené krásy Itálie II (4 díly, každé pondělí po 21.00)

Itálie je překrásnou zemí na březích Středozemního moře. Ale některé z jejích krás dosud neobjevili ani samotní Italové. Chcete mít před nimi náskok? Připojte se k cestovatelce Alex Polizzi a navštivte romantická místa, která vám vyrazí dech. V pokračování cestovatelského seriálu Utajené krásy Itálie zamíříme na Sardinii, ostrovy Capri, Ischia, Salina a Filicudi nebo na sever a jih Sicílie. Alex, která má italsko-anglické kořeny, každou zastávku okořenila zajímavými příběhy od vlastního rodinného krbu. Tato místa pro ni mají osobní význam. A díky jejím vzpomínkám odhalíme úplně novou tvář jedné z nejoblíbenějších středomořských destinací.
 

 

 
Alex Polizzi, milovnice Itálie nás v prvním dílu zavede na největší italský ostrov Sardinii, kde se narodila její milovaná babička Liliana. Navštívíme hlavní město ostrova Cagliari, kouzelnou horskou oblast Supramonte a horské městečko Lanusei. Zatímco turisté nejvíce oceňují nádherné pobřeží Costa Smeralda na severu ostrova, Alex začne své putování na jihu právě v Cagliari.

8. 5. – Sardinie

15. 5. – Ostrovy

22. 5. – Severní Sicílie

29. 5. – Jižní Sicílie