Osmany Laffita jezdil na koloběžce jako malý kluk!

Osmany Laffita jezdil na koloběžce jako malý kluk!

Osmany Laffita jezdil na koloběžce jako malý kluk!

OSMANY, JEZDIL JSTE JAKO MALÝ NA KOLOBĚŽCE?

Ano jezdil a když jsem byl malý, tak na Kubě patřila koloběžka mezi jakési hračky dětí z bohatých rodin, byl to hit. Ty děti, kterým rodiče nemohli koloběžku dopřát, si ji vyráběly sami. I já vyráběl koloběžku s mým tátou.

I V DOSPĚLOSTI JEZDÍTE NA TOMTO DOPRAVNÍM PROSTŘEDKU?

Mým hlavním dopravním prostředek je automobil, navíc do teď jsem neměl příležitost na koloběžce jezdit nebo se svézt, nicméně koloběžku, a to konkrétně Scrooser elektrokoloběžku, považuji za jeden z nejrychlejších dopravních prostředků do velkoměsta. Nestojíte v kolonách, můžete se s ní pohybovat kdekoliv - i na silnici. A co se mi na ní líbí nejvíc; jezdí až 25km v hodině, takže každou schůzku stihnete včas, což je pro mě důležité. Jako správný Kubánec chodím totiž stále pozdě.

TEĎ SE ANI TROŠKU NEČERVENÁTE, KDYŽ SE PROHÁNÍTE NA KOLOBĚŽCE?

Nemám důvod se stydět... Když něco dělám, dělám to rád! A hlavně; tohle jsou opravdu trendy, designové a žádáné elektrokoloběžky! Podívejte se sami.

JAKÉ MÁ JÍZDA NA KOLOBĚŽCE VÝHODY OPROTI PŘEPRAVĚ AUTEM?

MOžná vás to překvapí, ale výhody má obrovské! Elektrokoloběžky jsou báječným dopravním prostředkem hlavně v Praze a celkově ve velkých městech, kde jsou na denním pořádku kolony. I v dopravní špičce se s ní dostanete úplně všude a docela dost rychle. Další výhodou je, že jde o ekologický a tichý dopravní prostředek, takže je šetrný k životnímu prostředí. Což je v dnešní době nanejvýš aktuální téma.

CO V NÁSLEDUJÍCÍM OBDOBÍ PLÁNUJETE?

Návrhář vždy pracuje na dalším ročním období, tedy dopředu. A vzhledem k tomu ze oblékám všechny stewardy a stewardky z největší české letecké společnosti, tak mám stále co dělat, nenudím se.

DOSLECHLI JSME SE, ŽE CHYSTÁTE NAROZENINOVOU OSLAVU PRO SVOJI MAMINKU. V JAKÉM DUCHU SE AKCE PONESE? JAKÁ PŘEKVAPENÍ JSTE PRO NI VYMYSLEL?

Ano, maminka letos bude slavit 80. narozeniny. Už když jsem ji organizoval 70. narozeniny, byla to opravdu velkolepá akce plná latinsko-americké hudby, brazilského karnevalu a zábavy. Tato oslava, tedy oslava 80. narozenin mé maminky, bude komornější, jen v kruhu rodinném a s přáteli. Přeci jen za ty roky, co maminka Prahu navštěvuje, vytvořila si svůj okruh přátel i zde, v České republice, a tak tito přátelé nebudou na oslavě, která se bude konat v Praze v červnu, chybět.

NA CO ZAJÍMAVÉHO SE TEĎ TĚŠÍTE?

Na léto! Letošní zima je opravdu velmi dlouhá a tuhá. Nepřekvapí vás, že já, jako kubánec mám rád slunce a léto...