Oslavte Světový den knihy světově

Oslavte Světový den knihy světově

Oslavte Světový den knihy světově

Dnes vychází třetí kniha světově uznávaného norského spisovatele Thomase Engera s názvem Instinkt dravce. Jedna z kritik tuto aktuální novinku charakterizuje: „Takhle vypadá psaní krimi na vysoké úrovni. Thomas Enger patří mezi autory extra třídy.“ I proto byla práva na jeho knihy prodána již do 23 zemí světa včetně Velké Británie, Německa, Japonska, USA, atd.

Thomas Enger přijede hned po velikonocích, aby podpořil vydání své již třetí knihy v češtině, a také aby se setkal se svými příznivci. Oslavte Světový den knihy světově – spolu s Thomasem Engerem ve středu 23. dubna v 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

Proběhne zde křest jeho novinkové knihy Instinkt dravce spojený s autogramiádou. Protože Thomas Enger má blízko i k hudbě, kmotrem jeho knihy bude známý muzikant Xindl X, který má zase blízko k literatuře.

Instinkt dravce 

Navíc budou v prodeji (nejen) jeho knihy za cenu bez DPH.

A jak se těší Thomas Enger do Prahy? „Byl jsem v Praze jen jednou, už je to deset let. Když si na svoji návštěvu vzpomenu, vybaví se mi především krásná architektura tohoto města. Vzpomínám si také také na vynikající večeři na Staroměstském náměstí. A na silnou bouřku, která nás přepadla přímo v centru města… Zkrátka se na návštěvu Prahy a na setkání s českými čtenáři velice těším.“

Instinkt dravce přináší další pokračování krimi příběhu s hlavní postavou novinářem Henningem Juulem. V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství. Do toho Trine obdrží anonymní výhrůžku, aby odstoupila z postu ministryně, jinak bude vyzrazeno její tajemství. Henning Juul je pověřen, aby napsal o vraždě v pečovatelském domě, ale současně se živě zajímá o případ své sestry Trine. Mezitím vrah udeří nanovo…

Záštitu nad návštěvou převzal velvyslanec Norského království v České republice H. E. Jens Eikaas.