Oskarové filmy na DVD. Které stojí opravdu za to?

Oskarové filmy na DVD. Které stojí opravdu za to?

Oskarové filmy na DVD. Které stojí opravdu za to?

OSKAROVÁ SEZÓNA – TO NEJLEPŠÍ Z MINULÉHO ROKU

JAKO VÁNOČNÍ TIP NA FILMOVÝ DÁREK OD BONTONFILMU

12 LET V ŘETĚZECH (2013)

 Režie: Steve McQueen

Hrají: : Chiwetel Ejiofor, Dwight Henry, Bryan Batt, Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Taran Killam, Scoot McNairy, Ruth Negga, Garret Dillahunt, Paul Giamatti, Sarah Paulson, Michael Kenneth Williams, Alfre Woodard, Adepero Oduye, Quvenzhané Wallis, Lupita Nyong'o, Bill Camp, Chris Chalk, John McConnell 

Info o filmu:

Film 12 LET V ŘETĚZECH vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu o boji jedince za přežití a za svobodu. Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor) žije před občanskou válkou jako svobodný černoch na severu státu New York. Když je unesen a prodán do otroctví, musí čelit krutosti (zosobněné nenávistným otrokářem, kterého ztvárnil Michael Fassbender), stejně jako nečekané dobrosrdečnosti, to vše s touhou přežít a zároveň si zachovat důstojnost. Po dvanácti letech útrap Solomonovi náhodné setkání s kanadským bojovníkem za zrušení otroctví (Brad Pitt) jednou provždy změní život.

Film byl nominován na 9 Oskarů, a vyhrál ve 3 kategoriích (Nejlepší film, Herečka ve vedlejší roli, Scénář.

 BONUSY:

• Historický portrét

• Týmová práce

• Hudební doprovod

Délka: 129 min
Cena:   299 Kč (Cena DVD), 499 Kč (Cena BD)

 

 

 

KAPITÁN PHILLIPS (2013)

Režie: Paul Greengrass

Hrají: Tom Hanks, Catherine Keener, Max Martini, Yul Vazquez, Chris Mulkey
Info o filmu:

Film Kapitán Phillips přináší mnohovrstevný pohled na události z roku 2009, kdy somálští piráti unesli americkou kontejnerovou loď Maersk Alabama. Hlavními protagonisty snímku natočeného podle skutečného příběhu jsou kapitán Alabamy, Richard Phillips (dvojnásobný držitel Ceny Akademie® Tom Hanks – Nejlepší herec: Philadelphia, 1993; nejlepší herec: Forrest Gump, 1994) a jeho únosce, kapitán somálských pirátů Muse (Barkhad Abdi). Když si Muse se svými muži vyhlédne jako cíl svého útoku Phillipsovu neozbrojenou loď, oba muže čeká souboj vůle a odhodlání, v němž jsou nakonec vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu.

Film byl nominován na 6 Oskarů, včetně Nejlepšího filmu a Herce ve vedlejší roli.

BONUSY:      

• Komentář režiséra Paula Greengrasse

• Z natáčení filmu Kapitán Phillips – více než 50 minut záběrů ze zákulisí natáčení proslulého filmu

Délka: 129 min.

Cena:   299 Kč (DVD), 499Kč (BD), 599Kč (Steelbook)

 

 

 ŠPINAVÝ TRIK (2013)

Režie: David O. Russell

Hrají: Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Jeremy Renner, Louis C.K., Elisabeth Röhm, Michael Peña, Jack Huston, Shea Whigham, Colleen Camp, Robert De Niro, Alessandro Nivola, Dawn Olivieri, Adrian Martinez, Saïd Taghmaoui, Anthony Zerbe, Paul Herman, Christy Scott Cashman

Info o filmu:

Snímek Špinavý trik vznikl volně na motivy jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států amerických. Vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou Sydney Prosser (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), jenž se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává mezi jerseyské politické machinátory a mafiány a všichni se ocitají ve světě, který je nebezpečný a lákavý zároveň. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella (Fighter, Terapie láskou) je i Špinavý trik snímkem, který stírá hranice žánrů a který staví na syrových emocích a situacích, v nichž se rozhoduje mezi životem a smrtí.

Film byl nominován na 10 Oskarů, včetně Nejlepšího filmu.

BONUSY:

• Z natácení filmu Špinavý trik

• Vynechané a prodloužené scény

Délka: 132 min.

Cena: 299 (DVD), 499Kč (BD)