ONDŘEJ RUML odvypráví v Pražské křižovatce Zapomenutý příběh. Vánoce mohou začít.

ONDŘEJ RUML odvypráví v Pražské křižovatce Zapomenutý příběh. Vánoce mohou začít.

ONDŘEJ RUML odvypráví v Pražské křižovatce Zapomenutý příběh. Vánoce mohou začít.

Zpěvák Ondřej Ruml se s nadcházejícími Vánocemi vrací se svým netradičním Zapomenutým příběhem, kolekcí písní Zdeňka N. Bričkovského v aranžích Davida Rottera. Za doprovodu kapely a dětského sboru Iuventus Gaude vystoupí v Pražské křižovatce 9. prosince.

Písně Zdeňka N. Bričkovského spolu s nejznámější koledou Narodil se Kristus Pán protkané průvodním slovem jako střípky skládají dnes již tak trochu zapomenutý příběh nejen o narození Ježíška v Betlémě, ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás, které se v nás může rozsvěcet každý den - drobnými dobrými skutky, láskou k druhému člověku.

„Jsou to vlastně úplně obyčejné písničky, které - doufám - budou inspirovat. Nejde mi o to, aby po jejich poslechu všichni začali chodit do kostela, nebo se obrátili na víru. Přeji si jen, aby se člověk aspoň na chvilku zastavil, ztišil se a nechal ty písně na sebe působit,“ říká Ondřej Ruml.

Zpěváka doprovodí dětský sbor Iuventus Gaude z Jablonce nad Nisou a muzikanti, se kterými Ondřej Ruml nahrával album Zapomenutý příběh a spolupracoval s nimi i na předchozích projektech, ať už to bylo album písní Ježka, Voskovce a Wericha, nebo Horáčkův Český kalendář: Lukáš Pelikán (kytary), Rasťo Uhrík (kontrabas, baskytar), Martin Rufer (piano) a Jana Bezpalcová (akordeon).

Jedinečný koncert se uskuteční 9. prosince v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) od 19.00. 

Předprodej vstupenek: https://vstupenky.ticket-art.cz/vanocni-programy/ondrej-ruml-zapomenuty-pribeh-15965/ 

Foto: Jiří Herman ml. a Kateřina Sýsová