Ondřej Ruml natočil klip k vypůjčené písni Praha bolestivosti

Ondřej Ruml natočil klip k vypůjčené písni Praha bolestivosti

Ondřej Ruml natočil klip k vypůjčené písni Praha bolestivosti

Zpěvák Ondřej Ruml natočil klip k další písni ze svého a cappella alba Nahubu. Tentokrát vybral pro obrazové ztvárnění skladbu Praha bolestivosti. Klip poprvé promítnulběhem zahajovacího koncertu letošní etapy své One Man Show Nahubu ve Švandově divadle v Praze.

Baladickou píseň Praha bolestivosti napsal Robert Křesťan a Ondřej Ruml si ji „vypůjčil“ na své třetí studiové album Nahubu vydané před třemi lety, za které byl nominován na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku a získal ocenění v anketě Žebřík. Klip natáčel vloni na Islandu. „Kamarádi mi zavolali, že něco točí na Islandu a jestli tam za nimi nechci přijet. Na tento ostrov jsem se vždycky chtěl podívat –krajina, příroda, jeho energie, to všechno mě přitahovalo. Vzal jsem si s sebou svou oblíbenou cover verzi Prahy bolestivosti, která podle mě patří k jedněm z nejlepších písní Roberta Křesťana. A stalo se, že jsme tam pod sílou dojmů z té písničky natočili záběry k novému videoklipu. Je to hodně o vodě, jako symbolu času, který plyne a nejde vrátit zpět,“popisuje zrod klipu zpěvák.

Klip představil Ondřej Ruml poprvé během své první letošní One Man Show Nahubu ve Švandově divadle v Praze, kam si jako hosta pozval hudebníka Martina Zbrožka.

S One Man ShowNahubu Ondřej Ruml s úspěchem křižuje republiku už několik let. Jedná se o unikátní propojení divadla a hudby, zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem za pomocí smyčkovače."Nepopírám, že velkou inspirací je mi BobbyMcFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně," vysvětluje Ondřej.

Kromě uvedené show vystupuje zpěvák i s repertoárem z alba Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha oceněného Zlatou deskou, s Jiří Válek Quartet, v Divadle Ypsilon v Rusalce nejen podle Dvořáka, v Divadle pod Palmovkou  ve hře Jak se důležité býti (s) Filipem atd.

Další informace: www.ondrejruml.cz, www.facebook.com/ondrejrumlofficial/, www.instagram.com/ondra_ruml/

Foto: Petr Lebeda (live) a Jiří Herman (One Man Show Nahubu)