Olga Lounová chce na Eurovizi. Co má přichystané na finále?

Olga Lounová chce na Eurovizi. Co má přichystané na finále?

Olga Lounová chce na Eurovizi. Co má přichystané na finále?

Ukončit mužskou nadvládu v českých barvách na Eurovizi se rozhodla zpěvačka Olga Lounová. Ta by letos v květnu ráda reprezentovala Českou republiku v Rotterdamu, kde se bude finále celosvětově oblíbené pěvecké show konat. A svým fanouškům slibuje nezapomenutelnou show.

Olgu Lounovou netřeba představovat. Jako první z českých umělců uspěla v americkém žebříčku Billboard, v němž se udržela sedm týdnů. Vydala čtyři desky a má za sebou patnáct set koncertů. Nyní by se ráda představila divákům Eurovize.

“Budu moc ráda, když vyberou píseň, která je osloví, ale u mě je určitá výhoda zkušenost. Mám za sebou přes 1500 vystoupení. Další výhodou by asi mohlo být, že mluvím velmi slušně anglicky a jsem zvyklá dávat rozhovory i anglicky, což je velká část Eurovize dávat rozhovory. A taky nebývám před vystoupením nervózní, což je důležité, protože na přímý přenos se dívá kolem 300 mil diváků a to pro nezkušeného vy-stupujícího může být opravdu stres,” říká bez obalu Lounová, která před několika lety podobnou soutěž v Litvě dokonce i vyhrála. Eurovize je tak pro ni výzva.

“Eurovizi sleduju už hodně let a v posledních letech se svojí kvalitou dostala na úroveň těch nejlepších světových show jako jsou Grammy. Co mě na tom baví nejvíc je fakt, že se sejdou hudební nadšenci z celé Evropy potažmo z celého světa a tráví spolu čas. Propojují se tím celé národy. Bojují mezi sebou, ale vlastně jen v tom umění a ve vyjádření nějaké emoce a nikdo přitom neumírá,” vysvětluje zpěvačka.

Ta sice neví, jaké jsou její šance v národním kole, dívá se na to ale pozitivně. Když už nic, tak se její písnička dostane alespoň k uším nejen českých posluchačů, ale i fanoušků z ostatních zemí. “V tom vidím vlastně tu největší výhodu. Pokud bych se dostala do finále, bylo by to ještě úžasnější, ale i tak jsem vděčná už jenom za tuhle příležitost být v českém finále,” dodává Lounová, která slibuje, že přípravu by případně nenechala na náhodě.

“Kdybych se dostala do finále, tak jsem připravila velmi emotivní vystoupení, které by myslím chytlo za srdce. A řekla bych, že skoro každého, protože si to každý někdy prožil,” uzavírá zpěvačka.

Foto: Archív Olgy Lounové