Odhaleno: Kříž pod Pražským hradem je součástí komunikace nového seriálu Modrý kód

Odhaleno: Kříž pod Pražským hradem je součástí komunikace nového seriálu Modrý kód

Odhaleno: Kříž pod Pražským hradem je součástí komunikace nového seriálu Modrý kód

Po necelých 18 hodinách od svého umístění a rozsvícení je jasné, kdo a proč blikající kříž do centra Prahy umístil. Je totiž součástí komunikace nového seriálu Modrý kód televize Prima.

Kříž tvořený 54 LED obrazovkami o rozměrech 6 x 6 metrů se rozsvítil pod Pražským hradem v noci na čtvrtek 9. března, po čtvrté hodině ranní. V zhruba třicetimetrové výšce kříž drželo rameno jeřábu, shodou okolností v den, kdy měl prezident Miloš Zeman oznámit svoji kandidaturu v prezidentských volbách. Krátce poté, co večer prezident svůj záměr oznámil, změnilo se blikání barev na jediný nápis: Modrý kód, již brzy.
 
Nový seriál se bude vysílat dvakrát týdně v pondělí a ve středu od 20.15. První dva díly uvidí diváci ale už v předpremiéře v sobotu 25. března. Seriál se odehrává v prostředí urgentního příjmu a je inspirován skutečnými příběhy pacientů a lékařů.

Na seriálu tak spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů, lékařů a zdravotníků. Podle generálního ředitele FTV Prima Marka Singera je právě autentičnost a napětí silnou stránkou nového seriálu.

Zajímavostí seriálu Modrý kód je fakt, že v ateliérech, kde se seriálová novinka natáčí, je postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které mají přispívat k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků.

Jde o původní seriál TV Prima. Jeho kreativním producentem je Ivan Vodochodský, šéfautorem Lucie Paulová.