Od Caligariho k Hitlerovi

Od Caligariho k Hitlerovi

Od Caligariho k Hitlerovi

OD CALIGARIHO K HITLEROVI - Dokument pro fanoušky počátků kinematografie - v kinech od 10.12.

„Doba, která zrodila monstrum.”

Dokumentární výprava do časů Výmarské republiky, jedné z nejpodstatnějších etap světové kinematografie. Výmarská republika (1918–1933) byla nejsvobodomyslněj-ším státním útvarem, který kdy na německé půdě vznikl. Byla to éra provázená roz-kladem, krizí i kulturním rozkvětem. Jednalo se také o nejpodstatnější období ně-mecké kinematografie, čas plný objevů a divů. „Sedmé umění" tehdy získalo silné estetické základy, které přetrvávají dodnes. Dokument Od Caligariho k Hitlerovi je fascinujícím pohledem na období, které dalo světu filmy jako Nosferatu, Metropolis, M či Modrý anděl.

Rüdiger Suchsland je německý novinář, kritik a kulturní aktivista. Vystudoval histo-rii, politologii a filozofii. Dlouhodobě se zabývá filmem, dějinami, teorií, východní Asií, duchem doby a popkulturou. Společně s Josefem Schnellem napsal knihu „Zei-chen und Wunder: Das Kino von Zhang Yimou und Wong Kar-Wai“ (2008). Doku-ment Od Caligariho k Hitlerovi, výrazně inspirovaný vlivnou stejnojmennou mono-grafií Siegfrieda Kracauera o zlaté éře německého filmu, je jeho prvním počinem na poli filmové režie.

Hlavní festivalové ceny a nominace:

Bisato d'Oro, Benátský filmový festival 2014

Od Caligariho k Hitlerovi

Režie: Rüdiger Suchsland

Délka: 114 minut

Premiéra: 10.12. 2015

Misí Film Europe je evropský a festivalový film. FILM EUROPE MEDIA COMPANY s týmy v Praze, Bratislavě, Londýně a v Cannes nakupuje, koprodukuje, v kinech, na VoD a DVD distribuuje a ve vlastních televizích vysílá evropský a festivalový film. Do programů českých, slovenských, maďarských a polských kin a festivalů přinesla od roku 2009 více než 300 špičkových filmů. Od roku 2010 provozuje národní tematické televizní kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V roce 2011 spustila vysílání FILM EUROPE CHANNEL – první evropské filmové televize, s 800 filmy výhradně evropské kinematografie. V září 2013 otevřela v Bratislavě festivalové KINO FILM EUROPE. V roce 2014 spustila festival francouzského filmu Creme de la Creme a festivalovou přehlídku soutěžních filmů z Cannes, Berlinale a Benátek – Be2Can a přehlídku severské kinematografie SCANDI. Film Europe je evropským lídrem nákupu, festivalových uvedení, kinodistribuce a televizního vysílání evropského filmu.

Kontakty

Oficiální stránky Film Europe: www.filmeurope.cz

Oficiální stránky Be2Can: www.be2can.eu

Oficiální Facebook: https://www.facebook.com/Be2CanFestival