Od 12.6. v prodeji vstupenky na Gibu Figh Night

Od 12.6. v prodeji vstupenky na Gibu Figh Night

Od 12.6. v prodeji vstupenky na Gibu Figh Night

GIBU FIGHT NIGHT – do Prahy míří světová thaiboxerská extratřída!  

 

Galavečer thajského boxu GIBU FIGHT NIGHT 12. června v Tipsport Areně nabídne finále Mistrovství České republiky v muaythai - České Muay-Thai Asociace, o.s. a sadu profesionálních zápasů špičkové úrovně. Startovací listina je našlapaná od začátku až do konce. Myslím, že ‚Čechoslováci‘, včetně Davida Keclíka, budou mít v každém zápase problém s vítězstvím. Jsou zde zápasy, které si někteří z našich thajboxerů vysnili,“ podotkl Ondřej Novotný, znalec bojových sportů, mistr thaiboxu a známý komentátor z pořadu FIGHT CLUB, vysílaném na stanici Eurosport.

Zápasníci světových kvalit budou na GIBU FIGHT NIGHT  hájit barvy České republiky, Slovenska, Německa, Nizozemí, Thajska, Francie, Švýcarska, Maroka, Konga, Rumunska a Finska. Ondřej Novotný poukazuje na mimořádnou diváckou atraktivitu všech zápasů. Za jeden z vrcholů označil střetnutí suverénně nejpopulárnějšího českého thajboxera Ondřeje SPEJBLA Hutníka s Danyo Illungem, odchovancem holandské thajboxerské legendy Remyho Bonjaskyho. „Lepšího soupeře, než je Danyo Illunga, si Hutnik nemohl přát. Když Illungu porazí, tak si zcela jistě otevře cestu do Glory – nástupnické organizace K1. Zápasem s Illungou přesvědčí organizátory nejlepších mezinárodních turnajů, že bez jakýchkoliv pochyb patří ke světové špičce,“ řekl Ondřej Novotný. Skvělý sportovní zážitek a strhující podívanou určitě nabídne i zápas Davida Keclíka, dvojnásobného vítěze Souboje titánů, s Jasonem Wilnisem, představitelem klasické holandské školy.  Podle slov Ondřeje Novotného bude Keclíkovi tento soupeř určitě sedět: „Wilnis je jako houba, která všechny bomby nasaje a ještě vám něco dá zpátky, je divácky velmi vděčný.“ K nejzajímavějším zápasům turnaje slibujícím diváckou show bude patřit i souboj soupeřů zvučných jmen: Tomáš Hron vs. Catalin Morosanu. Tomáš Hron je první Čech, který zápasil v Glory, a tento zápas bude patřit k nejdůležitějším v jeho kariéře. Catalin Morosanu je hvězdou K1, proslul skvělou kondičkou, díky které zvládne kolo a půl ofenzivně bránit.

Mezi profesionály nebude chybět Daniel Landa alias ŽITO, v ringu se utká s opravdu silným protivníkem – Riku Immonenem, amatérským mistrem světa IFMA a profesionálním mistrem světa WMC z roku 1999. A jak oba zápasníky vidí Ondřej Novotný? „Dan má mou úctu za výběr soupeře. Je to něco jako kdyby amatérský tenista vyzval Andre Agasiho s tím, že rok trénuje a měl by ho porazit. Ale stát se může všechno. Já Dana boxovat viděl, dokonce jsme párkrát boxovali spolu, asi před deseti lety, takže to není tak, že by Dan začal s boxem teď. Riku Immonen má nesmlouvavý, tvrdý thajský styl, všechno od něj strašně bolí. Byl to finský řezník. Na přelomu tisíciletí byl šampionem nejdůležitějších světových organizací. S profesionálními zápasy skončil v roce 1999, ale trénuje finskou reprezentaci a svůj tým, takže je stále s boxem v kontaktu. Zápas bude hodně natvrdo a já bych určitě nechtěl být v Danově kůži.“

  •  

Mimořádnou úroveň galavečera thajského boxu GIBU FIGHT NIGHT korunují slavní hosté: Remy Bonjasky, thajboxerská mega hvězda, svého času trojnásobný vítěz K1, přezdívaný létající gentleman, který má dnes svůj vlastní tým. Tím druhým je Jerome Le Banner, nekorunovaný král K1, mezi thajboxery stále nesmírně populární.

Zápasy K1:

Martin Gaňo (KTSO Praha J. V.) vs. Max Baummert (Golden Glory Berlín – Německo)

Miroslav Cingel (Diamond gym Žilina SK) vs. Janosch Nietlispach (Team Bonjasky – Švýcarsko)

David Keclík (MaXimus Word fight Team – Austria) vs. Jason Wilnis (The Colosseum / Blacklabel – Nizozemí)

Ondřej SPEJBL Hutník (Hanuman gym Praha) vs. Danyo Illunga (Team Bonjasky – Kongo)

Hron Tomáš (MT Brno) vs. Catalin Morosanu (Rumunsko)

Zápasy Muaythai:

Matouš K.O.hout (MaXimus Team – TKBC Praha) vs. Johan Beauséjour (Francie)

Jiří Žák (Hanuman gym Praha) vs. Hicham El Gaoui (Enfusion Team – Maroko)

Daniel Landa ŽITO (Hanuman gym Praha) vs. Riku Immonen (Finsko)

Thajský box zkráceně thaibox, nebo také  Muaythai, je jedním z nejtvrdších bojových sportů vůbec. V zápasech, které jsou na pět kol po třech minutách, se používají údery rukou, loktů, kolen a nohou. Na rozdíl od jiných sportů je thajský box plnokontaktní. Mimo hlavy a těla se útoky vedou také na nohy, povoleny jsou i různé strhy, shozy a typické úchyty v klinči. Bojovníci nastupují k zápasu bosí, vybaveni jen několika chrániči.

Organizátorem GIBU FIGHT NIGHT  je C.M.T.A. - Česká Muay-Thai Asociace, o.s., která oficiálně zastřešuje thajský box v České republice. (Od roku 1996 je řádným členem ČSTV, nově České unie sportu, s níž aktivně spolupracuje, a je také členem organizace IFMA, což je celosvětově jediná organizace pořádající MS a ME, uznávaná Mezinárodním olympijským výborem.) Partnerem Gibu Fight Night je MaXimus World Fight team – největší promotérská stáj působící na českém trhu, která zajišťuje starty vrcholových sportovců na profesionální úrovni v oblasti bojových sportů po celém světě.

Vstupenky na galavečer thajského boxu GIBU FIGHT NIGHT 12. 6. 2014 v Tipsport Areně v Praze jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz  a Ticket Portal – www.ticketpotral.cz v cenových kategoriích: 290 Kč, 390 Kč, 490 Kč, 790 Kč, 1 090 Kč.