OCEÁN pokřtil comebackové album

OCEÁN pokřtil comebackové album

OCEÁN pokřtil comebackové album

OCEÁN pokřtil comebackové album “VE SMÍRU“ mořskou vodou!

Legendární českobudějovická kapela Oceán slaví v těchto týdnech obrovský comeback. Počátkem června po téměř pětadvaceti letech vydala nové studiové album “Ve smíru“, které se okamžitě dostalo na přední příčky prodejních hitparád. Kapela se rozhodla album ještě před letními prázdninami pokřtít a pro tuto výjimečnou událost si vybrala pražský klub Roxy.

 

Do centra hlavního města tak ve středu večer dorazily stovky fanoušků této kultovní kapely, která svou nejúspěšnější éru prožila v druhé polovině 80. a začátkem 90. let. Kapela ve složení Jitka Charvátová (zpěv), Petr Kučera (klávesy), Petr Hons (kytara) a Jan Vozáry (bicí) během koncertu odehrála nejen největší hity své dosavadní kariéry, mezi kterými nechyběli songy “Ráchel“, “Prázdná ulice“, “Dávná zem“ nebo “Čas“, ale samozřejmě představila i skladby z nové desky “Ve smíru“, a to včetně aktuálních singlů “Dante“ a “Bludný Holanďan“.

K samotnému křtu kapela přizvala všechny, kteří se podíleli na vzniku desky. Jmenovitě výtvarníka Jana C. Löbla, který vytvořil veškerou vizualizaci, Vladimíra Kočandrleho, ředitele vydavatelství Warner Music Czech Republic, zástupce OSA Petra Soukupa, producenta Armina Effenbergera, manažera Jaromíra Koce a taktéž Míru Štěpku, zakladatele fanklubu kapely.

Reakce návštěvníků i zástupců médií, kteří se koncertu zúčastnili, jednoznačně potvrzují, že kapela Oceán má i v této době co nabídnout a i po letech oslovuje fanoušky napříč všemi generacemi.

 

Skupina album “Ve smíru“ pokřtí ještě dvakrát. Již 22. června na Flédě v Brně a poté 19. srpna v Bratislavě. V současné době Oceán finalizuje termíny podzimního turné, na kterém představí nejen nový koncertní program, ale zároveň fanouškům exkluzivně nabídne nové album i na vinylu.