Oblíbená postavička malého Mikuláše ve filmu Mikulášovy patálie

Oblíbená postavička malého Mikuláše ve filmu Mikulášovy patálie

Oblíbená postavička malého Mikuláše ve filmu Mikulášovy patálie

Oblíbená postavička malého Mikuláše ve filmu Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo se 8. prosince vřítí do kin

Příběhy malé Mikuláše a jeho kamarádů baví děti na celém světe již více než čtyři generace. Až letos jsme se však dočkali prvního animovaného snímku s názvem Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo, který pracuje s původními kresbami kreslíře Sempého. Film režisérského dua Amandine Fredon a Benjamin Massoubra, který získal prestižní cenu na festivalu v Annecy, spojuje příběhy malého rošťáka s osudy jeho tvůrců Reného Goscinnyho a Jeana-Jacquese Sempého a na plátně tak vyvstává mnohovrstevnatý příběh o přátelství a kreativitě pro všechny generace. V českém znění propůjčili hlas jeho tvůrcům Ondřej Brousek ml. a Ondřej Brzobohatý, dále animované postavy promlouvají mj. i hlasy Chantal Poullain či Sabiny Laurinové.

Film spolu s četnými oceněními sbírá i nadšené recenze. Server Screen daily jej označuje za „neodolatelně srdečné potěšení“, magazín Variety pak za „rozkošně nostalgickou poctu svým tvůrcům“. V českých kinech budou promítány obě jazykové verze, jak původní francouzské znění, tak český dabing s hvězdným obsazením.

Snímek s velkým úspěchem představila českým divákům v předpremiéře na Festivalu francouzského filmu sama režisérka Amandine Fredon.

Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo

Francie, Lucembursko, 2022 | 82 minut | premiéra: 8. prosince

žánr animovaný, rodinný

režie Amandine Fredon, Benjamin Massoubre ■ scénář Anne Goscinny, Michel Fessler ■ art director Fursy Teyssier ■ střih Benjamin Massoubre

v českém znění Ondřej Brousek, Ondřej Brzobohatý, Kristián Páca, Daniel Gary Gabriel, Chantal Poullain, Otakar Brousek ml., Sabina Laurinová

synopse

Patálie malého Mikuláše, od rvaček na školním dvoře až po dobrodružství na letním táboře, si v průběhu let zamilovaly více než čtyři generace dětí i dospělých po celém světě. Oblíbená postavička nyní poprvé ožívá v původní ilustraci Sempého v animovaném filmu pro celou rodinu. Vzniká tak svěží a zábavný snímek, citlivě kombinující příhody rozpustilého školáka s osudy jeho dvou tvůrců, spisovatele Reného Goscinnyho a ilustrátora Jeana-Jacquese Sempého, kterým v českém znění propůjčili hlasy Ondřej Brzobohatý a Ondřej Brousek.