Nový romantický seriál Feriha_ Nova Lady již dnes ve 20:15

Nový romantický seriál Feriha_ Nova Lady již dnes ve 20:15

Nový romantický seriál Feriha_ Nova Lady již dnes ve 20:15

Nova Lady_ seriál Feriha od 14.3. ve 20:15

Turecká Popelka se jmenuje Feriha

Další z velmi populárních telenovel s názvem Feriha je příběhem dívky z chudé rodiny, která se po svém protloukala světem bohatých, a nakonec ke štěstí přišla.

Možná i z tohoto důvodu získal seriál Feriha tak velkou diváckou oblibu (ve své době patřil mezi nejsledovanější turecké seriály všech dob). Každý, kdo pochází z ne zrovna finančně zajištěných poměrů, touží po lepším životě. A o tom právě příběh mladé, hezké, sympatické a hrdé dívky vypráví.

Rodiče Ferihy Yilmazové (hraje ji Hazal Kaya) Riza a Zehra jsou zaměstnáni jako domovník a hospodyně v bohaté rodině v Etiler, což je prestižní luxusní čtvrť Istanbulu, ale jejich plat jim stačí jen taktak, aby uživili své tři děti. Feriha má dva bratry: mladší Ömer chodí na základní školu a starší Mehmet už pracuje, ale ani jeho výdělky rodinu z chudoby nevytrhnou. Přesto Mehmet často sestře vyčítá, jak je ubohá, když přijímá od své nejlepší kamarádky Cansu, dcery zaměstnavatelů jejich rodičů, vyřazené šaty a ty opatruje jako vzácný poklad.

Nejvýrazněji si ale Feriha svou sociální odlišnost uvědomuje po nástupu do soukromé vysoké školy (rodiče dali své poslední peníze za toto studium, aby Ferize umožnili lepší život), kterou navštěvuje samá společenská elita - děti boháčů a prominentů. A především šarmantní Emir Sarrafoğlu, „princ na bílém koni“, který je doslova zosobněním všeho, po čem dívky jako Feriha zoufale touží. Je přitažlivý, bystrý, z dobré rodiny. Od chvíle, kdy si během jízdy autem Emir nedal pozor a nechtěně Ferihu zachytil zpětným zrcátkem, poranil ji a rozbil její předpotopní mobil, je dívkou úplně okouzlen! Nabízí jí náhradu za zničený mobil a omluvu, ale ona hrdě odmítá a tvrdí, že mobil je jen náhrada za její nový, který je zrovna v opravě.

Protože se stydí za chudobu své rodiny, postupně se stále více zaplétá do pavučiny lží a polopravd, které před Emirem a ostatními spolužáky začala neplánovaně konstruovat. Ve slabé chvíli, ochromená hanbou za otcův zanedbaný vzhled, před spolužačkou dokonce tvrdí, že je to jen rodinný šofér! Emir, který by ji rád odškodnil za bolavý loket a zničený telefon, se o Ferihu zajímá více a více. Ještě žádná žena ho tak nezaujala a s žádnou se ještě necítil tak nejistý. Naneštěstí ale netuší, že polovina z toho, co o Ferize ví a co jemu a jeho nejlepším přátelům Hande a Korayovi navyprávěla, je lež. Nový mobil, který Emir v nestřežené chvíli strčil Ferize do tašky, způsobí večer u Yilmazových menší peklo, když začne vyzvánět. Riza je zděšen, že jeho dcera má tak drahou věc, a když si zaskočená Feriha vymyslí, že ho má jen půjčený od Cansu, trvá na tom, aby ho co nejdříve vrátila! A hned druhý den ráno si Ferihu vezme do parády Hande, která by ráda „ukořistila“ Emira, a s neskrývaným potěšením a škodolibostí Ferize vykreslí mladíka v tom nejhorším možném světle. Feriha zareaguje přesně tak, jak Hande chtěla, dá jí telefon od Emira a požádá, aby mu ho jejím jménem vrátila!

Následně ještě zlovolná Hande namluví Emirově mámě Aysun, že Emir požádal Ferihu o ruku. A aby toho nebylo málo, Ferize začíná nahánět strach mladík Halil, s nímž se před časem rozešla a on ji všude pronásleduje a násilím a výhrůžkami se ji snaží přesvědčit, aby se k němu vrátila. Dokonce se rozhodne Ferihu unést. Naštěstí se včas objeví její bratr Mehmet a jen tak tak se mu sestru, zoufale volající o pomoc, podaří zachránit. Ale problémy dívky Ferihy tím zdaleka nekončí. Je jasné, že jí není dvakrát do smíchu, když jí Emir na rozlučkovém večírku se školním rokem oznámí, že jsou jeho matkou pozváni na oběd, aby se lépe poznali, že matka chce o ní a její rodině vědět všechno!

K setkání skutečně dojde a na Ferihu hodně zapůsobí Aysunin zvláštní smutek a moudrost jejích slov o lásce, které ji přimějí k tomu, čemu se tak dlouho vyhýbala: napíše Emirovi dopis, ve kterém se mu přizná ke všem svým lžím. Krátce nato se Aysun Ferize svěří se svým tajemstvím: je těžce nemocná a její diagnóza má velmi špatnou prognózu, takže se chce ujistit, že se Feriha v těžkých chvílích postará o jejího syna a bude mu oporou. Emirův svět se pochopitelně rozpadne, když si přečte dopis, který najde ve svém pokoji, dopis, který jednou provždy změní jeho život. Není to ale dopis od Ferihy, ale od jeho matky, která synovi prozradí svůj zdravotní stav. Ferize se uleví, když si uvědomí, že zděšení v Emirově tváři nezpůsobil její dopis, ale pravda o vážné nemoci jeho matky Aysun. Ale jakmile Feriha milovaného muže utěší a spolu s ním spěchá do nemocnice, protože Aysun museli hospitalizovat, i její svět se zhroutí jako domeček z karet. Dozví se totiž, že Zehru, její matku, napadl u nich doma vyšinutý Halil, když hledal Ferihu, a postřelil ji. Jak vidíte, dívka Feriha to skutečně nemá jednoduché a stále znovu a znovu zjišťuje, že v životě nic není zadarmo.

Pojďme se spolu s Ferihou ponořit do jejího světa plného emocí, lží, intrik, ale i lásky a dojemných okamžiků.

Několik zajímavostí o seriálu Feriha:

- Hazal Kaya, která hrála hlavní roli Ferihy Yılmaz, byla zcela neznámá herečka. Její výkon v seriálu ji však rychle povýšil na jednu z nejpopulárnějších hereček v Turecku.

- Seriál se točil v Istanbulu, mnoho scén se natáčelo na reálných místech ve městě.

- Stal populárním nejen pro svůj dojemný příběh a výkony herců, ale také pro svou vynikající hudbu. Soundtrack seriálu obsahuje mnoho písní, které se staly hity v Turecku i v zahraničí.