Nový ročník ankety o Nej sestřičku vyhlášen!

Nový ročník ankety o Nej sestřičku vyhlášen!

Nový ročník ankety o Nej sestřičku vyhlášen!

Řada známých tváří zavítala do Hotelu Majestic Plaza na setkání k příležitosti vyhlášení již šestého ročníku BATIST Nej sestřička, který se uskuteční 4. října v Náchodě. Akci pořádá BATIST Medical a.s., Červený Kostelec a David Novotný.

V úvodu tiskové konference místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková a Anna Skalická z České asociace sester, podpořily tuto dlouholetou akci pořádanou ve prospěch zdravotních sester. A nezapomněly se  pochvalně vyjádřit na adresu pořadatele Davida Novotného.

Nej sestřičky čekají disciplíny jako představení, otázka od poroty, módní přehlídka zdravotních oděvů od firmy Zdravtex, úkol z ošetřovatelství či taneční disciplína.

„Já jsem především nadšen myšlenkou poděkovat zdravotním sestřičkám. Je pravda, že oni moc uznání nemají, a proto je příjemné jim poděkovat během tohoto večera. Měli bychom jim děkovat neustále a jsem hrdý, že tato akce je v Náchodě“, řekl na adresu všech sestřiček poslanec a starosta města Náchod Jan Birke. Chválu a podporu sestřičkám pěla i krajská radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje Jana Třešňáková. Marketingový ředitel společnosti BATIST Medical Pavel Mikyska poukázal na práci zdravotních sester se slovy: „Povolání zdravotní sestry je opravdu velmi náročné povolání a jsme rádi, že můžeme být u tohoto projektu.“

„Přihlásit NEJ sestřičku mohou všichni. Je jedno kolik jí je let, výška či váha. BATIST Nej sestřička je soutěž, jejímž cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného i lidského, vyjádřit poděkování za náročnou práci zdravotních sester u nás i zviditelnit jejich poslání,“ uvedl David Novotný, organizátor soutěže.

Přihlašovat sestřičky můžete na stránkách www.nejsestricka.cz a to až do 1.5.2014.

Generálním partnerem akce je Královéhradecká lékárna s pobočkami v Náchodě, Broumově, Dvoře Králové nad Labem, Hradci Králové a Batist Medical a.s. Červený Kostelec. Výtěžek z akce bude věnován pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a pro nemocnice v ČR.

Na vyhlášení nového ročníku dorazila i řada známých tváří. Mezi prvními osobnostmi, které přispěchala podpořit sestřičky Uršula Kluková, dále zavítala Daniela Šinkorová, Ivana Jirešová, Bohuš Matuš, Štěpánka Duchková, Míša Nosková, Hanka Křížková či Kamila Nývltová.

Pozvaní hosté z řad umělců nám prozradili něco málo ze svých zážitků z nemocničního prostředí.

Daniela Šinkorová prozradila, že už v seriálu, kde hrála lékařku, měla ráda zdravotní plášť. „Já jsem se doktorů nikdy nebála, ani jako dítě,“ směje se herečka, která se ale dlouho nezdržela a pospíchala na další akci.

„Už jsem zdravá a v pořádku. Za poslední čtyři roky jsem strávila více jak čtyři měsíce v nemocnici a to díky operacím s kyčlemi. Jsem ráda, že to je za mnou,“ svěřila seHana Křížková, která se po dlouhé době objevila ve společnosti.

Zpěvačka Jana Rychterová v životě potkala také svého anděla jako sestřičku. „Jsem za to nesmírně vděčná, vždy se mi naštěstí do cesty připletla zdravotní sestřička, která mi zachránila život. Jednou v tramvaji jsem omdlela a přispěchala nějaká sestřička a dala mi nohy nahoru. Ujala se mě a já byla vděčná za její pomoc,“ dodává Richterová, kterou na akci obvazoval  Bohuš Matuš, což mu ale moc nešlo. Za to v hotelu představil svou přítelkyni a prozradil „Je sice mladší než já, a jsme spolu už pět let. Dělá koordinátorku u filmu.“

Míša Nosková dorazila na setkání se sestřičkami v novém outfitu – v kožené bundě s americkými kozačkami. Jediná, kdo chválil její odvážné oblečení, byla Kamila Nývltová. „Jej, Míšo, ty jsi jak opravdová motorkářka,“ obdivovala ji Kamila. Míša na to hned pohotově odpověděla. „Ale kdepak, žádná motorkářka, jen jedu na akci do Hodonína,“ objasnila extravaganci Nosková.

Ke zdravotním sestřičkám mám kladný vztah, jen se bojím zubaře,“ prozrazuje s úsměvem Ivana Jirešová, která bude v létě v Tibetu, kam se už moc těší. „Chystám se na tam na měsíc“, dozvěděli jsme se od sympatické herečky.