Nový druh v Zoo Praha a pozvánka na sobotní program

Nový druh v Zoo Praha a pozvánka na sobotní program

Nový druh v Zoo Praha a pozvánka na sobotní program

Nový druh v Zoo Praha a pozvánka na sobotní programTip na sobotní výlet do Zoo Praha – noví obyvatelé pavilonu Indonéská džungle, interaktivní cvičení se zvířaty v rezervaci Bororo a oslavy Mezinárodního dne supů a kondorů

V pavilonu Indonéská džungle můžete navštívit nové obyvatele - pár dikobrazů palawanských. Jedná se o nevšední živočišný druh, jehož chov není příliš obvyklý - v Evropě je kromě Zoo Praha k vidění pouze na dalších třech místech. Zajímavé je, že ani o jeho životě toho zatím stále mnoho nevíme.

 O životě dikobraza palawanského toho zatím stále mnoho nevíme. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha  

Ve volné přírodě žije převážně v tropických lesích filipínského ostrova Palawan a na přilehlých ostrůvcích a aktivní bývá především v noci. Jako mnoho jiných živočišných druhů je i dikobraz palawanský ve volné přírodě ohrožen, a to především z důvodu ubývání jeho přirozeného prostředí – tropických lesů.

Pár dikobrazů palawanských k nám přicestoval ze zoo ve francouzském Assonu. Zvířata si v novém prostředí dobře zvykla, nejraději si pochutnávají na pekanových ořeších a rádi brousí svoje hlodáky o dřevo v expozici.

Až si v sobotu prohlédnete naše nové přírůstky v Indonéské džungli, zamiřte do rezervace Bororo, kde se můžete osobně zapojit do cvičení se zvířaty a společně s našimi trenéry zkusit vymyslet nový trik pro jejich svěřence. Ten se naučí přímo před vašimi zraky. Přijďte se přesvědčit, že zvířata jsou mnohem chytřejší, než se na první pohled může zdát.

Sobota bude zároveň svátkem supů a kondorů. Zoo Praha vede evropský záchranný program reintrodukce supa mrchožravého a organizuje vypouštění odchovaných jedinců do volné přírody.

V sobotu 3.9. proběhnou v Zoo Praha oslavy Mezinárodního dne supů a kondorů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha  

Nezapomeňte navštívit stánek na odpočívadle u tučňáků, kde se dozvíte nejenom mnoho zajímavých informací o životě těchto dravců, ale také můžete koupí suvenýrů se supí tématikou přispět na jejich ochranu ve volné přírodě.

PROGRAM 3.9.
Rezervace Bororo:
11:30 a 14:30 Naučte zvířata z Borora nové cviky

Mezinárodní den supů a kondorů:
11:00 a 15:00 Speciální komentované krmení supů (voliéry supů u jižního vchodu)
10:00 – 16:00 Pomáháme jim přežít – informační stánek (odpočívadlo u tučňáků)