Novinky Supraphonu říjen 2015

Novinky Supraphonu říjen 2015

Novinky Supraphonu říjen 2015

SU 6281-2

TATA BOJS A/B

Celkově deváté řadové a první v druhém čtvrtstoletí existence Tata Bojs - to je zbrusu nové album s mnohoznačným názvem A/B, jímž kapela navazuje na loňský dvojsingl Strana A. Na novinku si fanoušci museli počkat dlouhé čtyři roky a jak už napovídá samotný obal, obsahuje hodně barevné hudební chutě, které skýtají nejedno překvapení, včetně mnoha zajímavých hostů a dokonce Mardošova hlavního "pěveckého partu" v jedné z písní.

Sama kapela označuje album za popovou desku, na níž se inspirovala mimo jiné i „současným osmdesátkovým zvukem“.

Nenechte se však zmást, nic z výše zmíněného neznamená v případě Tatáčů žánrové kotrmelce nebo nájezd do středního proudu! Jak jsme zvyklí, kapelu stále zdobí především chytrá hravost a určitá lehkost jak v textech, tak ve zvuku. Napovídá tomu mimo jiné fakt, že na albu čítajícím celkem třináct nových písní zazní například samply z komunikace letu kosmické lodi Apollo 13 nebo z vysílání stanice Hlas Ameriky.

Uslyšíte ale také například skvostnou trubku Oskara Töröka v závěrečné skladbě Noční linky, Yellow Sisters hned v několika písních, nechybí již tradiční Parťákovy smyčce, Doubravánek a nebo dav z letošního vystoupení Tata Bojs na Colours of Ostrava, jenž má velký prostor v bonusové písni Národní.

Možná nečekaní a překvapiví hosté jsou pak dvě legendy - Jan Burian a Marek Eben. Tihle dva si zahostovali v písni Rubik a Kubrick, popisující setkání dvou géniů moderní doby na dekadentní party.

Na albu se nachází také písničky z již loni vydaného singlu Strana A, tedy S ní a Antikvariát, ta ovšem ve zcela novém mixu a s nově nazpívaným vokálem.

Speciální zmínku si pak zaslouží píseň Běžec, jejíž pěvecký part s ohledem na autenticitu Milan nazpíval a natočil na mobilní telefon při skutečném běhu. Samotná Rubikova kostka se pak výrazně promítla i do vizuálního konceptu alba.

Obal se - jak už to u Tata Bojs bývá - samozřejmě promítne i do dalších vizuálů souvisejících s novým albem. Tedy mimo jiné i do podoby koncertů nadcházejícího Od A do B Tour, které odstartuje 30. října a bude čítat celkem 13 zastávek včetně koncertu 12. 11. v pražském Foru Karlín, kde bude novinka slavnostně pokřtěna.

Nové řadové album po více než čtyřech letech!

 

SU 6304-2

TONYA GRAVES - BACK TO BLUES

Tonya Graves se na svém druhé sólové album vrací k milovanému žánru a vlastním hudebním kořenům. Příznačně pojmenované album Back To Blues je ale i oslavou nezapomenutelného umění skladatelů a interpretů, kteří utvářeli základy moderní populární hudby. K nerezavějícím písničkovým láskám.

Osobitým způsobem nazpívala proslulé songy, jež propojila stylovostí blues. Vzniklo tak speciální album, jímž se Tonya rozhodla vzdát poctu tomuto specifickému hudebnímu žánru, který dal přímý základ jazzu, ragtimu, rock and rollu, rocku, ale i country. Písně pro Back To Blues vybírala nejen podle toho, co pro ni osobně znamenají, ale i podle svých zvláštních vzpomínek, které jí pomáhaly vtisknout do jednotlivých melodií vlastní tvář.

Back to Blues vzniklo v produkci Lukáše Martinka a mimo doprovodné kapely Tonyi se na něm podílelo hned několik atraktivních hostů, včetně věhlasného pianisty Ondřeje Pivce či jednoho z nejlepších domácích instrumentalistů Josefa Štěpánka.

Mezi autory a původními interprety písní, jež si Tonya Graves vybrala na album Back To Blues, nechybí Muddy Waters přezdívaný jako otec Chicago blues, ale také rhythm and bluesová královna Big Mama Thornton, jazzová diva Etta James i jeden z nejvlivnějších kytaristů v historii rockové hudby Jimi Hendrix, též Jimmy Reed, který byl jako jeden z prvních uveden do Blues Hall of Fame. Pro někoho možná překvapivě si Tonya vybrala i úspěšnou písničku countryové superstar Dolly Parton a nemohla ve svém výběru opomenout ani píseň z repertoáru geniálního Ray Charlese.

ZAMILOVANÁ DO BLUES! TONYA GRAVES - BACK TO BLUES

 

SU 6296-2

ŠKWOR - HLEDÁNÍ IDENTITY

Nové album skupiny Škwor přichází v době, kdy se pražský rockový kvartet díky poslednímu studiovému albu Sliby & Lži, vloni vydanému koncertnímu záznamu 15 let - Praha Incheba Arena a hlavně řadě vyprodaných koncertů stává zásadní akvizicí domácí rockové scény.

Dokazuje to ostatně i pilotní singl Kolikrát..., jenž předznamenává vydání novinky pojmenované Hledání IDentity a doprovází jej i atmosférický černobílý videoklip.

"Název desky tak nějak vyplynul z mého momentálního rozpoložení, to všechno se logicky promítlo i ve většině textů. Myslím, že můžu mluvit i za kluky, když řeknu, že vlastně hledáme, nikdy jsme nepřestali a budeme hledat dál, dokud nás smrt nerozdělí," komentuje jméno nového, v pořadí již osmého řadové alba Škwor frontman Petr Hrdlička.

O náladě alba může leccos naznačit právě první singl. Ten se nese v osvědčeném a již lety prověřeném kapelním hudebním modelu, díky kterému má Škwor jasně definovaný vlastní hudební trademark. Poctivý rockový základ s čitelnou melodickou linkou, ale v naprosto současném zvukovém kabátě.

Nové album opět vzniklo ve vlastní produkci kapely a za výrazného zvukového dohledu producenta a kytaristy Lea Holana. Nechybí klasické „škwoří vypalovačky“ jako singlová Kolikrát..., titulní Hledání IDentity, ironické Zprávy, které s nadhledem komentují současný svět medií, podobně jako Jeden svět nestačí a další.

Na druhou stranu fanoušci nepřijdou ani o baladické skladby jako Milionu hvězd se ptáš, Máme tu problém či Jizvy na duších, která bude určitě patřit k největším hitům alba a naváže na poslední velký hit kapely Síla starejch vín.

Populární úderka singl i další novinky představí samozřejmě také naživo v rámci podzimního Hledání IDentity tour.

 

SU 7130-9

ONDŘEJ BRZOBOHATÝ G2 – ACOUSTIC STAGE

Neuběhlo ani půl roku od G2 Acoustic Stage populárního zpěváka, klavíristy a skladatele Ondřeje Brzobohatého v pražském Retro Music Hall a jeho fanoušci i příznivci celé série hudební stanice Óčko se dočkali vydání záznamu tohoto nevšedního koncertu v setu DVD+CD.

Titul nabídne intimní atmosféru, kdy přítomní diváci byli Ondrovi a jeho doprovodné kapele doslova na dosah ruky. Koncert otevřel světově proslulý evergreeny What a Wonderful World, na nějž již plynule navázaly songy z Ondřejova platinového alba Identity a další písně. Nechybělo ani překvapení v podobě speciálních hostů.

Jedním z nich byl slovenský zpěvák a kytarista Peter Cmorik, se kterým Ondřej zazpíval česko-slovensky duet Vietor, jednu sólovou píseň přidal samotný Peter. Úplnou premiérou pak bylo společné živé vystoupení s Johny Machettem v jejich letošním hitu Spasitelé.

Ondřej Brzobohatý – G2 Acoustic Stage vychází rok a půl od vydání autorského alba Identity, jež velice rychle po svém vydání získalo zlatou i platinovou desku. Identity patří mezi nejúspěšnější hudební debuty posledních let a Ondřej Brzobohatý s ním slavil úspěch i v rámci velkého koncertního turné, se kterým vystoupil již v padesáti městech po celé republice.

Zcela nevšedním dárkem pro příznivce Ondřeje Brzobohatého pak bude série osmi koncertů Symphonicum Tour 2015, které se uskuteční v průběhu listopadu.

Jedinečný koncertní zážitek na DVD/CD!

SU 6303-2

MARTHA A TENA ZLATÁ KOLEKCE

Jsou to vlastně sestry Elefteriadu, k připomenutí však určitě stačí jen křestní jména! Nová kompilace je výborným shrnutím jejich úspěšné kariéry, neboť nevynechává velké hity, ale nabízí i řadu písniček doplňujících profil do maximální kompletnosti. Původem Řekyně, muziku však tvořily zejména v Brně, Praze či Bratislavě. Tento stylově pestrý výběr ukazuje na speciálnost jejich bigbítového období druhé poloviny 60. let, atraktivitu spolupráce s brněnskými kapelami A. Sigmunda či J. Sochora, výjimečnost bigbandových nahrávek i unikátnost převodu řeckých originálů do našich končin. Mohly se při tom opřít především o dva nádherné, sólově jasně poznatelné a zároveň k sobě dokonale pasující hlasy lehce exotického typu. Měly dobré hudební a produkční spolupracovníky v oboru popu, vylepšeného prvky swingu, soulu, jazzu nebo folklóru. Byly úspěšné na festivalech, často vystupovaly v televizi a koncertovaly, ale nesemlela je mašinérie hudebního průmyslu. V současnosti z pódia nabízejí spokojeným posluchačům jak sadu jejich nejznámějších songů, tak milované řecké, sluncem prozářené i dramatické melodie: to všechno tu najdete v mohutném počtu.

Celkem 73 písniček, z toho více než dvacítka vůbec poprvé na CD. Licenční spolupráce, umožňující předložit reprezentativní podobu kariéry Marthy a Teny. Nový remastering zvuku, posunující nahrávky z několika dekád do společné současné kvality. Obsažný booklet s fotografiemi a textovými ohlédnutími.

Kompilace s oprávněným označením za definitivní. Příjemné poslouchání kvalitní muziky na mnoho způsobů, sjednocené originálními hlasy.

To nejlepší a mnohem víc: 73 hitů a objevů, včetně dvacítky písní poprvé na CD!

 

SU 6305-2

Mirek Hoffmann (Greenhorns/Zelenáči) - 80

Osmdesát velkých českých country hitů. Hudební bilance legendy české country – Mirka Hoffmanna. Osmdesáté narozeniny tohoto zpěváka, textaře a skladatele jsou příležitostí pro vydání výběrového čtyřalba, které lze s nadsázkou označit za kroniku české country uplynulých čtyřiceti let. Mirek Hoffmann patří k zakladatelům tohoto žánru u nás. Od roku 1970 působil ve skupině Greenhorns/Zelenáči a společně s Michalem Tučným, Tomášem Linkou, Janem Vyčítalem a dalšími spoluurčoval vývoj domácí „western music“. Ceněn je zejména jako autor zásadních českých country textů - Divnej smích, Vůz do Tennessee, Tom Dooley, Dívka s vlasem medovým, Hej, Joe, Žlutá kytka.

Osmdesát hitů Mirka Hoffmanna zahrnuje tituly, které on sám nazpíval se skupinami White Stars, Greenhorns a Zelenáči.

Hoffmann se v roce 1969 podílel na legendárním albu Písně amerického západu. Šlo o vůbec první dlouhohrající (LP) gramofonovou desku v žánru country hudby, zpívanou v českém jazyce a interpretovanou předními českými soubory Zelenáči (Greenhorns), White Stars a Spirituál kvintet. Dodnes je uvedený projekt považován za perlu ve svém žánru a po čtyřiceti letech se dočkal i albového pokračování. Ještě v roce 1970 se Mirek Hoffmann stal členem skupiny Greenhorns, přejmenované později na Zelenáče. S tímto souborem je pak spjata jeho více než čtyřicetiletá hudební kariéra. Prosadil se především jako textař, ale i jako zpěvák a skladatel. Od devadesátých let vydával se skupinou Zelenáči (původně Noví Zelenáči) řadu alb s podtitulem „Příběhy“. Texty psal i pro další interprety – Věru Martinovou, Hanu Horeckou, Petru Černockou či Taxmeny.

SU 6311-2

PETRA JANŮ & VĚRA ŠPINAROVÁ LIVE V LUCERNĚ

CD + DVD

Dva skvělé hlasy, dvě pódiově suverénní zpěvačky v jedinečném koncertním záznamu! Vyprodané loňské společné turné vyvrcholilo v pražské Lucerně. Nyní dostáváte k dispozici zvukovou a obrazovou připomínku této mimořádně energické i hudebně vydatné dámské jízdy.

Dvacet skladeb na CD a dvacet čtyři na DVD jsou přehlídkou těch největších hitů a nejdůležitějších písní kariéry obou vynikajících interpretek. Samostatně – s Adam Pavlík Bandem a Golemem – i společně se dočkáte nejúspěšnějších melodií pro různorodě mimořádné vokály.

V obrazovém podání navíc oceníte vervu ostravské Věry i pražské Petry a spolehlivost doprovodných kapel v repertoáru soulovém, bubble-gumovém, rockovém i baladickém. Nechybí tu Špinarové Meteor lásky, Raketou na Mars, Boogie nebo Jednoho dne se vrátíš, ani Janů Motorest, Moje malá premiéra, Říkej mi nebo Už nejsem volná, společný je pak grandiózní závěr s To máme mládež a Proud Mary. Skvělé písničky, umělecky i technicky atraktivní záznam, stylový fotografický booklet. Dokonalá vzpomínka pro návštěvníky koncertů, radost pro všechny fandy.

Největší hity dvou pěveckých hvězd na koncertním CD a DVD!

 

SU 6404-2

Karel Čapek Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku

Čte Marek Eben

Karel Čapek, velký milovník zvířat, lidí a rostlin, byl také velký pozorovatel a glosátor. Zvířata, která se stala nedílnou součástí jeho života, byla proto častým námětem jeho literárních črt. Psal o nich s pochopením, láskou, humorem a vtipem. Ve fejetonu Pes a kočka Čapek vystihuje povahu obou zvířátek obecně: „Kočka je trochu estét. Pes je jako obyčejný člověk. Nebo jako tvořivý člověk. Je v něm něco, co se obrací k někomu druhému, ke všem druhým; nežije jen sobě… Zkrátka pes potřebuje povzbuzujícího kontaktu s druhým, aby si hrál… Naproti tomu kočka si také zahraje, když jí k tomu dáte podnět, ale dovede si hrát, i když je sama. Hraje si jen pro sebe, samotářsky a nesdílně… Kočka se baví sama pro sebe. Pes chce jaksi bavit toho druhého… Kočka je z rodu ironiků… Pes je z rodu humoristů…“

V centru autorovy pozornosti je především kočička Pudlenka a její koťata, dále fenka Iris (maminka Čapkovy Dášeňky) a její štěňátka. Postřehy ze života zvířátek jsou všem chovatelům důvěrně známé, jen je nikdo před Čapkem tak dobře neformuloval.

Marek Eben čte text jedné z největších osobností české literatury dvacátého století v kongeniálním spojenectví. Souzní s jemným humorem Karla Čapka a dodává jeho nápadům pobavení člověka, který dobře ví, o čem autor píše.

Nahrávka je určena nejširší veřejnosti, dětem a dospělým, nejen pejskařům a chovatelům koček, kteří však zvláště ocení autorův humor, vtip a porozumění nejen zvířátkům, ale i lidem.

Karel Čapek měl kočku Pudlenku a psa Iris, jejichž humorné příběhy s pobavením čte Marek Eben

 

SU 4185-2

Musica per arpa / Kateřina Englichová

Benjamin Britten – Suita pro harfu, Klement Slavický – Musica per arpa*, Ilja Hurník – Tombeau de Köchel pour flute et arpe*, Miloslav Kabeláč – Lamenti e risolini / 8 Bagatelle per flauto ed arpa*, Luboš Sluka – Suita in modo classico per arpa sola*, Jiří Gemrot – Trio pro hoboj, harfu a klavír*

Kateřina Englichová – harfa, Carol Wincenc (USA) – příčná flétna, Martin Kasík – klavír, Vilém Veverka – hoboj

Odvaha – jeden z krásných rysů pozoruhodné harfenistky Kateřiny Englichové. Její hledání ji přivedlo k autorům 2. poloviny 20. století; řadu těch děl premiérovala, některé jí autoři přímo věnovali. Zapomeňte na romantický obraz krásné dámy jemně se probírající strunami harfy, jejíž prázdné virtuosity máte po chvíli už dost. Slavický, Hurník či Kabeláč představují harfu jako dynamický a asertivní nástroj, výrazově flexibilní a vyzývající k hledání. Inspirací jim slouží forma francouzské suity (Sluka), chytlavá Mozartova témata (Hurník) či barevné možnosti flétny a harfy (Kabeláč). Pro mnohé bude překvapením, kolik objevné, přitom krásné hudby pro harfu vzniklo současně s Brittenovou Suitou v malé české kotlině. Ve dvou skladbách je harfenistce partnerem Američanka Carol Wincenc, vysoce ceněná profesorka flétny na Juilliard School, a v Gemrotově triu hobojista Vilém Veverka a klavírista Martin Kasík. Pro ty, kdo se nebojí dosud nepoznaného, objevuje Kateřina Englichová krásu dosud nepoznanou. Tohle objevování stojí za poslech.

Objevná, hravá i divoce krásná harfa Kateřiny Englichové.

SU 4186-2

Pavel Šporcl / Bach – Sonáty a partity

Johann Sebastian Bach – Sonáty a partity pro sólové housle, BWV 1001-1006

Pavel Šporcl – housle

Jako vysokohorské štíty lákají horolezce ke zdolání, i hudebníci potřebují své výzvy. Ta další, před kterou se postavil Pavel Šporcl, se obrazně řečeno tyčí do nebeských výšin. Bachovy Sonáty a partity pro sólové housle už prověřily (nejen) techniku hezké řádky houslistů. Houslové skladby bez basového doprovodu byly spíše výjimečnou záležitostí a svou mnohovrstevnatostí kladou na interpreta značné nároky: ten musí technicky zvládnout a „umyslet“ současně hned několik paralelních linií – melodii, akordický doprovod a často i témata vedená ve vnitřních hlasech. Nádherná Ciaccona tvořící závěr druhé partity patří svou délkou a propracovaností k nejnáročnějším dílům světové houslové literatury. Výzvu pro interpreta již tak dost velikou umocňuje vědomí, že prvním interpretem těchto skladeb byl sám Bach. Jeho už si nikdy neposlechneme. Ale interpretace Pavla Šporcla bude jistě stát za opakovaný poslech; technicky vytříbená, stylově čistá, přinášející navíc něco osobitého a neopakovatelného.

Bachovy sonáty a partity – nejkrásnější výzva pro Pavla Šporcla.

SU 4190-2

Ivan Moravec / Tříkrálový Recitál / Praha 1987

Dosud nevydaný záznam koncertu z pražského Rudolfina: Johann Sebastian Bach – Chromatická fantasie a fuga d moll BWV 903, Wolfgang Amadeus Mozart – Sonáta č. 13 B dur K 333 (315c), Ludwig van Beethoven – Sonáta č. 14 c moll "Quasi una fantasia" op. 27/2 ("Měsíční"), Fryderyk Chopin – Mazurka cis moll op. 50, Nokturna Fis dur op. 15/2 a Des dur op. 27/2, Balada č. 4 f moll op. 52. Encore: Fryderyk Chopin – Mazurka cis moll op. 63/3, Claude Debussy – Clair de lune ze Suite bergamasque

Ivan Moravec – klavír

Tato živá nahrávka Ivana Moravce z pražského Rudolfina měla poprvé vyjít u příležitosti jeho 85. narozenin. Dosud nevydaný snímek byl po 28 letech objeven v supraphonském archivu a stihl ještě projít Mistrovou nekompromisní autocenzurou. Bach, Mozart, Beethoven, Chopin i Debussy zde mají všechny parametry jeho vrcholných nahrávek – technickou dotaženost v detailech, důsledně promyšlenou architekturu i vzácnou vnitřní životnost. Mistrovství Ivana Moravce je ještě umocněno neopakovatelnou atmosférou živého koncertu. Zdejší životní pouť tohoto velkého pianisty 20. století a výjimečného člověka se však v červenci 2015 uzavřela. Tato nahrávka nám tak zůstává jako jeho poslední vzkaz a zpráva o kráse.

Dosud nevydaný recitál Ivana Moravce – připomínka velkého pianisty 20. století

 

8590233007751

EVA OLMEROVÁ ...JAK DYNAMIT

Eva Olmerová byla zpěvačkou s velkým hudebním cítěním a ještě větším srdcem. Neotřele a s obrovským nasazením vstupovala do různých hudebních žánrů. Každé písni vtiskla svou nespoutanou osobnost. Bez nadsázky byla nepřeslechnutelná, posluchače strhla svým typickým pěveckým výrazem. Kde se ocitla Eva Olmerová, tam se něco dělo! Pamětníci ji dodnes často přirovnávají k dynamitu. Proto i název celé desky je parafrázován z názvu jedné písně této nové kolekce Noc jak dynamit, jejíž text napsala taktéž velmi osobitá umělkyně Ester Krumbachová, která je na desce zastoupena hned třemi texty. Jistě zaujmou i písně z filmů Napravení Jima Valentina, Flirt se slečnou Stříbrnou, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Automat na přání. Raritou je protestsong Nezoufej, který Eva Olmerová zazpívala pouze na koncertu s názvem SONG 69.

Jde o unikátní výběr z většiny dosud nikdy nevydaných nahrávek Evy Olmerové (z let 1964-1993), objevených v sedmi různých archivech.

Nezaměnitelný hlas Evy Olmerové v nich se stejnou lehkosti zvládá různé hudební styly - jazz, blues, šanson, country i staropražské kuplety…

I v tomto případě se potvrzuje, že od Evy Olmerové lze očekávat cokoliv, jenom ne běžnou produkci.

Tato limitovaná edice, v nákladu pouhých 1500 kusů, rozšiřuje pohled na pozoruhodnou osobnost české hudební scény nejen výběrem jejich neznámých nebo zapomenutých nahrávek, ale i připomenutím pěvecké mnohovrstevnosti umělkyně, která odešla příliš brzy...

CD Eva Olmerová ...jak dynamit vychází 23. října 2015

Vydává Tomáš Padevět

Projekt s podporou OSA partner

MAM556-2

Jitka Šuranská & Irén Lovász & Michal Elia Kamal – Tři hlasy / Three Voices

Jitka Šuranská, Irén Lovasz a Michal Elia Kamal, tři nezaměnitelné zpěvačky, které spojil originální projekt festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Nové album je záznamem setkání a společného koncertního vystoupení tří hvězdných souborů z různých krajin. Kosmopolitní skupina Light In Babylon s izraelskou zpěvačkou íránského původu Michal Elia Kamal, maďarská zpěvačka Irén Lovász, pražský mezinárodní ansámbl Shum Davar a mandolinista Martin Krajíček se ocitli společně na pódiu vedle iniciátorky celého projektu houslistky Jitky Šuranské. Tento projekt je dobrým příkladem obrovské síly hudby a dokládá, že hudba je prožitek neomezené svobody - kulturní, jazykové i politické. Z hlediska hudebních žánrů to je překračování hranic mezi místním /globálním, tradičním/ postmoderním, crossover moravských, maďarských a hebrejských lidových písní.

Ojedinělý mezinárodní projekt spojující tři zpěvačky.

 

59557-2

Miroslav Donutil – Černí baroni (Miloslav Švandrlík)

Reedice úspěšného titulu v podobě MP3-CD.

Legendární Černí baroni v podání Miroslava Donutila! Jedno z nejslavnějších děl českého humoru se konečně dočkalo velkolepé audio podoby. Nikdo jiný než Miroslav Donutil nemohl lépe oživit u mikrofonu postavy a postavičky vojáků a "lampasáků" kultovního Švandrlíkova románu. Často bývají Černí baroni označováni za úsměvnou knihu o neveselé době, neboť připomínají smutně proslulé "pétépáky" a chmurnou dobu padesátých let. Přesto se kniha těší oblibě již několikáté čtenářské generace, a to hlavně díky vtipu, nadhledu a humornému líčení osudů vojína Kefalína, majora Terazkyho a dalších příslušníků pomocných vojenských jednotek Československé lidové armády. Zlidovělé hlášky a oblíbené postavy jsou nejlepším důkazem nadčasovosti této knihy. Miroslav Donutil vytvořil ve filmové adaptaci Černých baronů nezapomenutelnou postavu poručíka Troníka a jako herec má na svém kontě další komické role všemožných velitelů, důstojníků a mužů v zeleném. Jeho interpretace Černých baronů je pro posluchače pravým požitkem!

Celkový čas: 4:25:01

55231-2

Various – Písničky pro chvíle vzpomínek

Hudební výběr plný emocí pro chvíle, kdy schází slova… Písničky pro posmutnělé dny, pro chvíle loučení, stýskání a vzpomínek. Hudba má zázračnou moc. Umí ovlivnit pocity a nálady. Může nám taky pomoci v okamžicích, kdy se nemáme chuť smát. Výběr známých českých písní, které pomáhají překonat těžké chvíle.

Petr Spálený - Až mě andělé * Jiří Zmožek & Radoslav Brzobohatý - Tam u nebeských bran * Věra Martinová - Ó, Pane náš * Michal Penk - Bílá noc * Jakub Smolík - Ave Maria * Marcel Zmožek - S láskou (Balada pro Adélku) * Jakub Smolík & Viktorka Genzerová - Říkej mi táto * Michal Penk - Nestrojte svět do siluet * Jiří Zmožek - Dvě slůvka * Jakub Smolík & Jiří Zmožek - Prý chlapi nebrečí * Jiří Zmožek - Slzy sedmi bolestí * Viktorka Genzerová - Ráda vás mám * Jiří Zmožek & Marcel Zmožek - Už mi, lásko, není dvacet let * Jakub Smolík - Roky bez mámy * Samson a jeho Parta - Jantarový komnaty * Jiří Zmožek & Marcel Zmožek - To býval ráj * Marcel Zmožek a Josef Zoch - Až jednou setkáme se tam

Celkový čas 1:16:19

 

526580-2

Vláčky a hračky (Magický svět železničních a automobilových modelů)

Filmový výlet do světa železničních modelů. Profesionálně natočená videa vytvářejí dokonalou iluzi reálných železničních tratí, krajin a měst. Sledování miniaturních lokomotiv a vagónů v pohybu je skvělým zážitkem pro každého diváka tohoto DVD. Fascinující filmová projížďka úžasnými scenériemi s instrumentálním hudebním doprovodem. Další videa zachycují automobilové modely na dálkové ovládání v terénu. Zmenšeniny osobních i nákladních vozidel v akci!

Celkový čas: 95 minut

 

526579

Koťata

Skvělá zábava pro celou rodinu! Unikátní DVD obsahuje klipy koťat podmalované něžnou instrumentální hudbou. Při jejich sledování budou nadšeni malí i velcí diváci. Roztomilá koťátka vykouzlí úsměv na tváři nejen milovníkům zvířat. Hrající si kočičí mláďata v trávě, na koberci nebo v posteli… Čistá radost a legrace u Vaší televizní obrazovky.

Celkový čas: 52 minut

 

MAM854-2

Už jsme doma Tři křížky

Když kapela existuje 30 let, je to důvod k oslavě. Když je navíc těchto 30 let naplněno tisícovkami úspěšných koncertů, cestováním po desítkách zemí a řádkou velmi ceněných alb, je to důvod k oslavě o to víc. Ale protože kapela Už jsme doma není jen pohrobkem sebe sama, nýbrž živým, aktivním, energickým a inspirativním tělesem, je tato oslava jen jakýmsi milým bodem v její nepolevující historii. Před 15 lety Už jsme doma vydali CD 15 kapek vody, jakési Best of dané periody. Jednalo se o kompilaci existujících nahrávek. Nyní, ke 30 letům, je na místě další kompilace. Ale pro tentokrát se kapela rozhodla své písně natočit znovu a to ve zcela (nebo alespoň částečně) nových kabátech. Jassica vyměnila piano za kytaru, z Hollywoodu se stala tak trochu latina, v Korozi se objeví valašská notečka a valčík na 4 doby, z Mariany se na chvilku stane píseň k táboráku, a tak to jde píseň po písni, někde více, jinde méně. Songy na toto album byly z poloviny vybrány samotnými fanoušky a jejich nové názvy jsou i malým testem pro posluchače, zda k nim přiřadí názvy původní…

Kompilace se jmenuje Tři křížky a Martin Velíšek opět nezklamal. Na obalu se objevuje kopec se třemi křížky, nezbytný domeček, šibenička a jelen (tentokrát spíše sob), a protože je to kopec, nesmějí chybět ani lyžaři. Na křížcích visí (ano visí, protože Velíšek ani ježíška Frantu nepřibil) tři postavy - spisovatel, hudebník a malíř, slovo, hudba a obrazy. V průniku těchto třech kategorií vše, co Už jsme doma za 30 let udělali, vznikalo a dá ježíšek Franta, že i do budoucna vznikat bude.

 

8590233007768

LUCIE BÍLA ARAKAIN XXX

45minutový DVD dokument Lukáše Fronka zachycuje turné k 30. výročí vzniku kapely Arakain v hlavní roli s Lucií Bílou. Je zabalený do barevné fotografické knihy o 140 stranách.

Dokument ze zákulisí příprav a průběhu turné rozděluje 8 live klipů: 01 Cornouto; 02 Satanica; 03 Ztráty a nálezy; 04 V ruce svírám kříž; 05 Dotyky; 06 Maraton; 07 Zimní královna; 08 Tygřice

 

MIN32-2/1

Post Office The Marylebone Greenwave

Post Office konečně vydají svůj debut "The Marylebone Greenwave"

Za tímto specifickým názvem - Post Office - se ukrývá přesně sehrané duo Eddie Stevens a Daniel Darriba, které s přestávkami natáčelo svou dlouho očekávanou prvotinu "The Marylebone Greenwave".

Post Office svůj debut pojmenovali po londýnském mýtu The Marylebone Greenwave, kdy se taxikáři snaží projet úsek z King's Cross k nadjezdu v Marylebone na jeden zátah, bez jediného zastavení na červenou. Samotné album je zároveň koncepční, pojednává o životním cyklu, zahrnujícím důležité momenty od narození po závěrečnou epizodu v podobě smrti.

"The Marylebone Greenwave" je pomyslně (odpovídajícím způsobem) i hudebně rozděleno do tří pasáží.

85902333007966

Street69 – Dokonalej svět

Skupina Street69 vydává po třech letech své v pořadí třetí autorské album s názvem Dokonalej svět. Již na první poslech je patrné, že se Street69 vrací ke svým poprockovým kořenům a elektroniku vyměnili za přímočarost a melodické vokály. Na novém albu je 10 plně autorských písní, ve kterých je ukrytá zpověď, nevěra, idea dokonalého světa i realita všedních dní. Album udělá radost všem, kteří mají rádi moderní pop a rádi tancují.