Novinky - dětské knihy

Novinky - dětské knihy

Novinky - dětské knihy

Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu pro děti Lvíče v nesnázíchVe vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy, vychází nový titul pro děti od autorky Rachel Delahaye. Kniha má podtitul Záchranná stanice mláďat. Novinka je vhodná pro děti od šesti let. Knihu přeložila Eva Brožová.

Děvčátko Fany nejvíce ze všeho miluje zvířata a udělá cokoli, aby jim pomohla! To, co začne jako obyčejný školní výlet do zoologické zahrady, skončí jako dobrodružná cesta za záchranou malého roztomilého lvíčka.

Anotace
Fany se ocitne v národním parku Serengeti, kde objeví opuštěné lví mládě. Rozhodne se, že ho vrátí k jeho rodině. Vydává se tedy do nemilosrdné divočiny. Dokáže v ní přežít jen s láhví vody, půlkou svačiny a svým orientačním smyslem? Přidej se k Fany, která po celém světě zachraňuje divoká zvířata v nebezpečí.

239 Kč | pevná bez přebalu lesklá| 152 stran I 130 x 200 mm

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knihou Čarodějka Winnie a kocour WilburVe vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Čarodějka Winnie a kocour Wilbur od autorky Laury Owenové. Příběhy s podtitulem Mini Winnie jsou určeny pro děti od sedmi let. Knihu přeložila Jana Hejná.

Kniha Čarodějka Winnie a kocour Wilbur jsou ideálním prvním čtením. V této nezaměnitelně ilustrované knize čekají na malé čtenáře hned čtyři příběhy plné kouzel a bláznivých dobrodružství.

Anotace
Nerozluční kamarádi Winnie a Wilbur spolu prožívají spoustu neobyčejných příhod. Winnie je totiž čarodějka (a ke všemu pořádně popletená!) a Wilbur je její věrný kočičí společník. Jak se Winnie vypořádá s rozkazovačnou tetičkou? Proč se rozhodne vrhnout na úklid místní školy? Jak se kupuje strašidlo přes internet? A co si taková čarodějnice počne, když čeká návštěvu a nemá vůbec nic na sebe?

Cena 199 Kč I Pevná bez přebalu lesklá I 130 x 200 mm I 104 stran

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knihou Maxík Toulavý a veverčák PrcekVe vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Maxík Toulavý a veverčák Prcek od autora Steve Voake. Příběhy s podtitulem I malý pejsek dokáže velké věci jsou určeny pro děti od sedmi let. Knihu přeložila Eva Brožová.

Kniha navazuje na předešlé příběhy od stejného autora s názvem Maxík Toulavý a pouliční smečka (Mladá fronta, 2019).

Anotace
Právě když si Maxík Toulavý a jeho parta začíná myslet, že jejich život je už dlouho poklidný a nic zajímavého se neděje, potkávají Prcka – maličkého veverčáka, který touží po pořádném dobrodružství. Vyrazí s ním tedy do světa. Mají štěstí. Ve městě zrovna řeší zapeklitou záhadu: ze zoologické zahrady se ztrácejí zvířata, takže se psí parta brzy seznámí s nevrlými lvy, chytrými opicemi a podezřelým strážným Samuelem Sádlem. Zachrání Maxík s kamarády ZOO a splní se Prckovo veliké přání?

Cena 229 Kč I Pevná bez přebalu lesklá I 130 x 200 mm I 128 stran

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knihou Rošťáci z pravěkuVe vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Rošťáci z pravěku od autorky Jannick Lachapelle. Příběhy dětí z pravěku vychází s podtitulem Trhlina v čase a jsou určeny pro čtenářky a čtenáře od osmi let. Přeložila Lucie Šavlíková.

Co byste dělali, kdybyste narazili na děti z pravěku? Představte si, že v jeskyni za školou najdete dvě spící pravěké děti. Jak by to vypadalo, kdybyste si je vzali domů?

Anotace
Přesně to se stane partičce školáků z Dolních Chvastonic. A teď musí vymyslet, co si počít. Lili a Toto dnešnímu světu vůbec nerozumí a nerozumí ani naší řeči. Jsou to totiž kromaňonci! Jakou sérii vtipných i zamotaných situací jejich objev vyvolá a jak se vlastně do našeho světa dostali, to už si přečtěte sami!

Cena 249 Kč I Pevná bez přebalu lesklá I 130 x 200 mm I 128 stran