Nové povídkové audioknihy Supraphonu lákají na světové autory

Nové povídkové audioknihy Supraphonu lákají na světové autory

Nové povídkové audioknihy Supraphonu lákají na světové autory

Nové povídkové audioknihy Supraphonu lákají na světové autory, známé herce i slavné české kriminální příběhy

Supraphon odstartoval nový rok další várkou audioknih. Po úspěšné Boženě Němcové pokračuje poutavými příběhy světových autorů s koňskou tematikou a slavnými českými kriminálními příběhy. Vychází Přípitek s vrahem – slavné české kriminální příběhy I. M. Jedličky v podání herce Norberta Lichého a Povídky a příběhy o koních načtené herci Miroslavem Táborským, Simonou Postlerovou a Františkem Kreuzmannem. V obou případech se jedná o povídkové audioknihy, což je výhodou pro ty posluchače, kteří nemají tolik prostoru poslouchat dlouhé romány.

Povídky a příběhy o koních

Vycházejí nejkrásnější povídky a příběhy světové literatury o koních a lidech ve špičkovém hereckém provedení. Literární texty Marka Twaina, Charlese Dickense, Rudyarda Kiplinga, Luigiho Pirandella a Charlese G. D. Robertse spojuje skvělý vypravěčský styl, krásný jazyk a hezký hudební doprovod. Veselým, dramatickým i dojímavým příběhům je vlastní mistrné zachycení lidských i zvířecích postav a dokonalý popis přírody. Interpretace se zhostili oblíbení herci Miroslav Táborský, Simona Postlerová a František Kreuzmann.

„Na koni nás učili jezdit na škole, ale pořádně jsem si zajezdil až při natáčení pohádky Peklo s princeznou, tedy asi třicet let poté. Takže jsem musel trochu trénovat. Pamatuji si ale, že ve škole byla moje první jízda o překonání strachu. Šel jsem do stájí a čekal, co se bude dít. Postavili mě ke starší kobylce jménem Etna. V tu chvíli se mi lehce podlomila kolena. Naštěstí to byla hodná starší dáma a strachu mě rychle zbavila. Dodnes jí v duchu děkuji,“ svěřuje se o svém vztahu ke koním herec Miroslav Táborský.

„Povídky považuji za zajímavý audioknižní žánr a jsem rád, že se jejich vydávání Supraphon systematicky věnuje. Kratší literární texty jsou ideální pro poslech prakticky kdykoliv a kdekoliv a umožňují v rámci jednoho titulu dát dohromady originální sestavu různých autorů a interpretů. Povídkové audioknihy mohou přilákat k poslechu řadu nových zájemců i začínajících posluchačů. Pro Povídky a příběhy o koních jsme vybírali z děl světové literatury prověřených časem. Věřím, že vyprávění o přírodě může být pro řadu z nás v současné době uklidňujícím balzámem pro duši,“ doplňuje producent Supraphonu Alan Piskač.

Povídky a příběhy o koních vycházejí digitálně a jako CD-MP3 v celkovém čase dvě hodiny a dvacet sedm minut.

Přípitek s vrahem – slavné české kriminální příběhy

Podle známých kriminálních případů ze sedmdesátých a osmdesátých let, které se odehrály v různých krajích republiky, napsal zkušený autor I. M. Jedlička napínavé povídky, jejichž interpretace se ujal herec Norbert Lichý. Deset detektivních příběhů spojuje zkušený vypravěčský styl a dokonalá znalost policejních postupů.Řada z těchto zločinů kdysi doslova „otřásla“ Československem a pátrání kriminalistů přineslo mnoho šokujících zjištění. Četba Norberta Lichého, oceňovaného audioknižního interpreta, má spád a vtahuje posluchače do děje. Závěrečná povídka „Zločin podle rovnice“ je literárním zpracováním známého případu hrůzného nálezu torza ženského těla ve Vltavě z roku 1951. Okolnosti tohoto případu později inspirovaly i tvůrce epizody „Kvadratura ženy“ ze seriálu Třicet případů majora Zemana.

YT ukázka: https://youtu.be/6UenKXurzh8

Celkový čas audioknihy Přípitek s vrahem – slavné české kriminální příběhy je tři hodiny a dvacet minut. Vychází digitálně a jako CD-MP3.