Nová rubrika na Frekvenci 1 - Tento song – Meky vybral, Meky prožil

Nová rubrika na Frekvenci 1 - Tento song – Meky vybral, Meky prožil

Nová rubrika na Frekvenci 1 - Tento song – Meky vybral, Meky prožil

Meky Žbirka nově na Frekvenci 1 vybírá songy pro posluchače a uvádí je příběhy
Praha, 26. září 2019 – Tento týden nasazuje Frekvence 1 do vysílání novou rubriku s názvem Tento song – Meky vybral, Meky prožil. Pro posluchače Frekvence 1 si Meky Žbirka vždy sám vybere jednu písničku, se kterou má spojený nějaký zajímavý zážitek a o ten se pak s posluchači podělí ve formě mikro příběhu. Novou rubriku můžete naladit každý všední den v 10:30, reprízu pak o víkendu v 9:30 a 15:30.
Známý zpěvák a skladatel Miroslav „Meky“ Žbirka patří mezi nejhranější interprety rádia Frekvence 1. Letos navíc slaví 40 let na československé hudební scéně. „Miro Žbirka za léta působení v show businessu má nejen spoustu zážitků se známými osobnostmi, ale navíc je umí velmi poutavě podat. Svá vystoupení zpestřuje právě vyprávěním těchto příběhů.  A protože spojovák mezi písněmi se v mnohém podobá moderátorskému vstupu v rádiu, napadlo mě, že Meky by byl vlastně skvělým moderátorem,“ vysvětlil důvody spolupráce Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1. 

 
„Asi každý má některé písně spojené s různými zážitky nebo pocity. Takže když mě z Frekvence 1 oslovili, abych se o některé své oblíbené skladby a příhody s nimi spojené podělil s posluchači, byl jsem rád a těším se na to,“ prozradil Miroslav „Meky“ Žbirka.  Například tento čtvrtek 26.9. slaví 50 let svého zrození legendární album skupiny The Beatles Abbey Road. A proto Meky Žbirka jako velký fanoušek této skupiny vybral pro tento den písničku Here Comes the Sun právě z alba Abbey Road. Navíc jak sám prozrazuje, album Abbey Road považuje za album alb. Fotka na obalu alba, kde se skupina prochází po přechodu právě před londýnským studiem Abbey Road, se stala jednou z nejslavnějších a nejvíce parodovaných fotografií na obalu alb v historii populární hudby.
Rubriku Tento song - Meky vybral, Meky prožil můžete naladit na rádiu Frekvence 1 každý všední den v 10:30, pokud jí nestihnete, tak si můžete poslechnout reprízu o víkendu v 9:30 a 15:30 či záznam na webu Frekvence 1. V pracovní dny je vysílána v rámci pořadu V práci, ve kterém posluchačům od 10:00 do 13:00 moderátor Robin Sobek pomáhá zkrátit šichtu za poslechu toho nejlepšího z pop-rock muziky. Víkendovou reprízu zaslechnete během Víkendového rána s Pepou Libickým nebo Víkendu s Žanetou Filípkovou.
Webové stránky rubriky jsou: https://www.frekvence1.cz/audio-video?porad=tento-song-meky-vybral-meky-prozil