Nová pomoc v dlouhodobé léčbě? Mobilní appky!

Nová pomoc v dlouhodobé léčbě? Mobilní appky!

Nová pomoc v dlouhodobé léčbě? Mobilní appky!

Nová pomoc v dlouhodobé léčbě? Mobilní appky!

Unikátní mobilní aplikace, které dají dlouhodobé a účinné léčbě zelenou. To jsou mobilní aplikace vyvíjené společností Pears Health Cyber. Díky nim může být dodržení dlouhodobé léčby jednodušší. Na nepříjemné obtíže už tak nemusíme být sami – medicínské mobilní appky přicházejí na pomoc.

Medicínské mobilní aplikace jsou revolučním pomocníkem v léčbě hned několika onemocnění. Mezi ty nejčastěji stahované patří Migréna Kompas, RS Kompas pro pacienty s roztroušenou sklerózou nebo AlergoStop.

Hlavním přínosem těchto unikátních mobilních aplikací je jejich funkce připomenout pacientovi konkrétní lék, v konkrétní dávce a v konkrétní čas. Díky tomuto originálnímu připomínači, ve kterém si pacient nastaví vlastní dávkování léku dle předpisu, jsou tyto medicínské aplikace nepostradatelné zejména při dlouhodobých obtížích. „V připomínání, že by pacient měl užít další dávku svého léku, případně že nastal čas kontaktovat lékaře pro předpis dalších balení vidím hlavní přínos aplikace,“ uvedl MUDr Jelínek, specialista v oblasti alergologie, který svým pacientům doporučuje využívání mobilní aplikace AlergoStop.

Léčba alergií totiž může trvat klidně i pár let. Při nedodržení léčby je ale veškerá snaha zbavit se potíží zbytečná. Podobně je tomu například s antibiotiky. Když nedobereme všechny předepsané léky, onemocnění se může vrátit. Díky medicínským mobilním aplikacím je však dodržení léčby jednoduché a pacienti se tak dlouhodobého procesu nemusejí obávat.

Medicínské mobilní aplikace v sobě ale skrývají ještě mnohem víc. Kromě tipů, triků a rad, jak si pomoci v nouzi, obsahují také například deník, který pacientům umožňuje zaznamenávat si své obtíže kdykoliv a kdekoliv. Díky tomu tak mohou při návštěvě lékaře popsat své problémy lépe a s větší přesností. Data zaznamenaná pacienty do mobilních aplikací mohou lékaři následně využít k lepšímu posouzení vhodné léčby. To ale pouze v případě, že si to pacient bude přát.

Data, která do medicínských aplikací pacienti vkládají, jsou totiž přístupná pouze jim samotným. „Medicínské mobilní aplikace data nikam neodesílají a své uživatele ani neotravují reklamou, jak je to pro bezplatné aplikace skoro pravidlem,“ uvedl Jaromír Krotký, který aplikace vyvíjí.

Tyto pomocníci ve formě medicínských mobilních aplikací společnosti Pears Health Cyber fungují i v dalších zemích Evropy – jedná se zejména o Slovensko, Lotyšsko, Litvu, Estonsko, Finsko nebo Maďarsko – a jejich nabídka se stále rozrůstá.

Mezi nejstahovanější patří RS Kompas s 13 a půl tisíci staženími zaměřená na pacienty s roztroušenou sklerózou. Celkem registrujeme již více než 196 tisíc stažení těchto mobilních aplikací po celém světě.

Veškeré mobilní aplikace od společnosti PHC jsou dostupné ke stažení pro systémy Android i iOS bezplatně.

Náhled medicínských mobilních aplikací:

O Pears Health Cyber: Vznikla v roce 1999, poskytuje konzultační služby v oblasti digitálního marketingu a edukační aktivity pro odbornou veřejnost i pacienty. Vyvíjí mj. i mobilní aplikace, které mají za cíl podporovat pacienty s různými onemocnění v léčbě (roztroušená skleróza, migréna, alergie aj.), tyto aplikace jsou k dispozici pocientům a lékařům v ČR i v Evropě. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber.