Nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny pomáhá dětem

Nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny pomáhá dětem

Nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny pomáhá dětem

Nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny se sice do kin chystá až 4. ledna 2018, ale radost se rozhodla přinášet již od nového školního roku. V charitativní aukci získala 50 301,- korun na obědy pro děti.

Protože pohádka je určená především pro děti, uspořádal zpravodajský portál W4T.CZ ve spolupráci s producentkami filmu ze společnosti Fénix Film charitativní aukci, jejíž výtěžek půjde na pomoc dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.

Na aukčním portálu Aukro.cz probíhala v minulých týdnech dražba, jejíž vítěz získal možnost povečeřet s režisérem Zdeňkem Troškou a herci, kteří hráli v hlavních rolích -  Richardem J. Müllerem, Dominickem Benediktem, Andreou Hoffmannovou a Janou Bernáškovou.  

Vítězem se stal Zdeněk Kubík, který sám dlouhodobě Obědy pro děti podporuje, takže podpořil i tuto akci. Sám má k filmu a panu Troškovi velmi  blízko – byl totiž jedním z producentů komedie Babovřesky. Z večeře se však musel omluvit, protože na termín, kdy byla večeře naplánovaná, měl již dohodnutý program mimo ČR, který nemohl zrušit. Nicméně se obecně prospěšnou společností, která  Obědy pro děti zabezpečuje, dohodl, že svoji výhru věnuje některé z potřebných rodin z jejich registru. Dvě rodiny proto díky panu Kubíkovi zažily nezapomenutelný zážitek, který ještě oživila přítomnost nádherných papoušků ara a kakadu, kteří se účastnili natáčení pohádky.

 

Během večeře, která proběhla 4. srpna 2017 v pražské restauraci EL ASADOR, která se specializuje na latinskoamerickou kuchyni a jejíž největší devizou je široký výběr steaků připravovaných na dřevěném uhlí, byl samozřejmě prostor na dotazy k natáčení pohádky a oblíbené veselé historky, které se udály při natáčení.

Výtěžek aukce poputuje na transparentní účet projektu Obědy pro děti, který organizuje společnost WOMEN FOR WOMEN o.p.s. Celkem se podařilo vybrat 50 301,-. Takový obnos vystačí na obědy pro deset holek a kluků na celý rok. Projekt je koncipován tak, že celá vydražená částka bude do posledního haléře použita výlučně na uhrazení obědů ve školních jídelnách těm nejpotřebnějším dětem.

V ČR je až 100 000 dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim pravidelný oběd ve školních jídelnách. Jedná se navíc o dlouhodobý jev, který se velmi tíživým způsobem podepisuje na zdraví i psychice těchto dětí. Projekt Obědy pro děti přináší takovým dětem řešení a mnohdy též jediné pravidelné teplé jídlo za den.

Foto: Fénix Film /Vojta Resler

Čertoviny vznikají v produkci společnosti Fénix Film, producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové, jedním z hlavních partnerů filmu je televize Prima, která tak vstupuje do snímku Zdeňka Trošky již podruhé.  Inventář kostýmů  a rekvizit zapůjčilo Barrandov Studio a.s. – Fundus – půjčovna kostýmů a rekvizit. Do kin uvede Čertoviny společnost Cinemart  4. ledna 2018.