Nová kniha Radkina Honzáka

Nová kniha Radkina Honzáka

Nová kniha Radkina Honzáka

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knihou Radkina Honzáka Jak přežít léčení

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka Jak přežít léčení od renomovaného psychiatra Radkina Honzáka. Knižní novinka vychází s podtitulem Veselé čtení o bolestech a volně navazuje na předešlý úspěšný titul s názvem Holky to někdy nemaj lehký. Připravuje se k vydání také e-book a audiokniha.

Jak přežít léčení? Není to jen tak, to může dosvědčit každý, kdo s nějakou vážnější nemocí zápolil. Známý psychiatr Radkin Honzák se na toto téma podíval s nadhledem vyplývajícím ze skutečně dlouholeté praxe a se sobě vlastním humorem.

Anotace

Radkin Honzák ve své knize vysvětluje mimo jiné, jaký by měl být vztah pacienta a lékaře, jak by spolu měli efektivně komunikovat, jak se liší jejich pohled na nemoc, jakou roli hrají v našem zdraví emoce, jak zvládnout stres a bolest a jak by měla nemocného podpořit rodina. Radí také, jak si poradit s depresí či různými úzkostnými poruchami. To vše dovede autor podávat s bytostným optimismem, i když sám přiznává, že v reálném životě neplatí ani to, že jednou jsi dole a jednou nahoře. Nikdo na nás však nemůže být horší, než to dokážeme my sami. Dívejme se tedy na svět očima Malého prince a hledejme to pěkné. To blbé přijde samo!

Cena 329 Kč I Pevná s přebalem lesklá I 145 x 225 mm I 296 stran

Více o knize zde: https://www.kniha.cz/detail/kniha-575611-jak-prezit-leceni

RADKIN HONZÁK (1939) je psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, v centrech IKEM a Remedis a jako asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Propaguje psychosomatický přístup k pacientům a pravidelně se vyjadřuje k současnému dění ve společnosti. Je autorem několika knih.