Nová kniha Luby Skořepové: NEJSEM UŽ HOLKA!

Nová kniha Luby Skořepové: NEJSEM UŽ HOLKA!

Nová kniha Luby Skořepové: NEJSEM UŽ HOLKA!

Luba Skořepová: První knížka o mém soukromí!

Luba Skořepová se synem svého prasynovce

Sedmnáctá kniha 91 leté herečky Luby Skořepové se naprosto vymyká těm předchozím. Důvod je prozaický: "Šestnáct předchozích jsem napsala sama, tuhle spolu s Marií Formáčkovou", vysvětluje stále čilá herečka. "Kniha Nejsem už holka je plná vzpomínek a vyprávění o mém životě. A určitě není poslední. V dohledné době vyjde i moje kuchařka, v níž jsou i recepty mojí maminky."

Křtu knihy, který se konal v Národním divadle, jehož je Luba Skořepová nejdéle hrající herečkou, se účastnila elá řada hostů, nechyběli ani nejbližší příbuzní. Rolí kmotrů nové knížky se zhostili umělecký ředitel činohry ND Michal Dočekal a herci David Prachař s Bárou Hrzánovou a Danou Batulkovou. Zpěvačka Eva Pilarová, která se Skořepovou přátelí již padesát let, po křtu zazpívala sérii svých písní.

Luba Skořepová s kmotrami knihy

Na křtu své nové knihy měla Luba Skořepová pěstounku i maminku!

Ne, není to vtip, ani omyl. Herečka Luba Skořepová už před mnoha léty požádala Báru Hrzánovou, jestli by nemohla převzít roli její maminky. To sice  Bára odmítla, nabídla však Lubě, že jí bude dělat pěstounku. "Jsem šťastná, že mám takovou renesanční schovanku, protože jde o dámu, která mnohé mladší ročníky hravě strčí do kapsy, je to stále milá a čistá duše," komentuje Bára Hrzánová svou pozici. O mnoho let později se Lubě Skořepové podařilo dát dohromady režiséra Tomáše a reportérku Helenu. Když se jí později ptali, čím jí můžou svůj vděk oplatit, Luba s úsměvem prohodila: "Adoptujte mě jako rodiče!" Na námitku, jestli nechce spíš ona adoptovat je jako děti, reagovala po svém; razantně: "Kdepak, děti jsou starost, já hledám někoho, kdo se bude starat o mě, jako mí rodiče ." Taková nabídka se prostě neodmítá ...

Luba Skořepová s maminkou Helenou a pěstounkou Bárou

Herečku Lubu Skořepovou můžete vidět v Divadle v Řeznické, kde už 16 let slaví úspěchy její ženský trojobraz Mydlibaba a ty druhé. Na stejném jevišti uvedla monodrama Pomluva, přibližující život francouzské královny Marie Antoinetty, jak se o něm v učebnicích nikdo nedočte. Další monodrama s názvem César a Drana uvádí už sedm let na komorní scéně Městských divadlech pražských.

Ve svých 91 letech má jeden opravdu velký, nicméně, díky své nesmírné vitalitě ne tak docela nesplnitelný, sen:

"Chtěla bych ještě aspoň jednou jako herečka zažít ten pocit, kdy jdu kolem nového obsazení v divadle a pak čtu své jméno vedle vděčné role .."

 

Křest knihy NEJSEM UŽ HOLKA

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: Alena Hrbková

LUBA SKOŘEPOVÁ SE SVOU RODINOU