Nová dětská kniha Markéty Harasimové přichází do knihkupectví!

Nová dětská kniha Markéty Harasimové přichází do knihkupectví!

Nová dětská kniha Markéty Harasimové přichází do knihkupectví!

Z deníku kočičky Ťapičky Nová dětská kniha Markéty Harasimové

Ťapička je zvědavé bílé koťátko s šedými proužky, které se stěhuje do nového domova. A jako každé správné kotě se už moc těší na dobrodružství. Jenže místo toho, aby potkala nové kamarády, přivítají ji dvě velké kočky, kterým se její přítomnost v domě moc nezamlouvá. Ťapička se ale nenechá odradit a odměnou je jí malý kocourek Balonek, který se objeví hned další den ráno. Co nevidět je jasné, že s ním bude pořádná zábava. Oba si ale musí nejdříve zasloužit přátelství Píši a Týnky. A že se jim bude později kolikrát hodit! Co by to totiž byla za koťata, kdyby čas od času nevyvedla nějakou tu lumpačinu?

Z deníku kočičky Ťapičky je interaktivní kniha pro děti, která je díky svým větším písmenům vhodná také pro první čtení malých školáků. Kromě milého vyprávění o kočičkách najdou děti v knížce také úkoly, ve kterých si procvičí pozornost při luštění obrázkového sudoku, hledání rozdílů nebo cesty ven z bludiště. Vybarvit si můžou také omalovánky. Příběh doplňují roztomilé obrázky začínající ilustrátorky Barbory Kubátové.

Markéta Harasimová

je autorkou romantických detektivek, erotických krimithrillerů a románů s nádechem tajemna. Jak ale sama říká, odskočit si od dospěláckého světa k tomu dětskému není vůbec špatné – naopak je to osvěžující. K psaní příběhu kočičky Ťapičky ji inspirovalo vlastní bílé kotě. Markéta je totiž milovnicí koček a doma jich má hned pět. Již nyní uvažuje o pokračování knížky, ve kterém by se děti vrátily do kočičího světa s již dospělou Ťapičkou a jejími vlastními koťaty.

Barbora Kubátová

miluje kreslení odjakživa. Jakmile dokázala udržet pastelku v ruce, zdobila malůvkami volná místa v sešitech. V papírnictví dokáže vydržet hodiny a nikdy neodejde s prázdnou. Je zářným příkladem toho, že když opravdu chceme, naše sny se stanou skutečností. Vystudovala obchodní akademii a kreslení se věnovala pouze ve volném čase, i přesto kromě knihy Z deníku kočičky Ťapičky (kterou považuje za svůj největší úspěch), ilustrovala povídky ze semináře tvůrčího psaní nebo logopedickou učebnici.

Kočkohrátky

Markéta Harasimová má pro děti naplánovaný program Kočkohrátky, se kterým navštíví mnoho měst České republiky. V něm bude dětem vyprávět kočičí příběhy, hrát si s nimi, malovat, ale také zpívat. Akce se uskuteční například v knihovně ve Frýdlantu, Jablonci nad Nisou nebo Hranicích na Moravě.

Křest knihy

proběhne v úterý 6. 3. 2018 od 17:00 hodin v prodejně Knihy Dobrovský na Václavském náměstí v Praze. Moderátorem akce bude Slávek Boura, těšit se můžete také na Jana Čenského, Dádu Patrasovou a Michala Nesvadbu.

Pomáháme kočičímu útulku

Deset korun z každé prodané knihy bude věnováno zvolenému kočičímu útulku. Útulek vybereme ve veřejné soutěži na facebookové stránce nakladatelství Bookmedia v březnu 2018.

                                                               Ukázka z knihy

„Sníh? To neznám!“ mňoukne Balonek.

„Vypadá skoro jako smetánka, podívejte. A je toho všude plno!“ A já vidím, jak se při tom olízne. Tolik smetánky, to by bylo něco pro jeho mlsný jazýček!

„To není smetánka,“ zakroutí hlavou Týnka. „Je to hrozně studené a nemá to vůbec žádnou chuť.“

Podívám se na Balonka a on zase na mě. Týnka s Píšou mají možná pravdu, ale třeba se taky pletou. Proč by z nebe nemohla jednou padat smetánka, a jednou zase sníh? To by bylo nádherné, kdybychom mohli slízat tolik naší oblíbené dobroty, kolik jenom stačíme! No ne?

Kniha je určena pro děti od 5 let.

Vydalo ostravské nakladatelství BOOKMEDIA s.r.o.

Počet stran: 96                                Autor: Markéta Harasimová, Barbora Kubátová

Cena: 199 Kč                                               Název: Z deníku kočičky Ťapičky

Formát: vázaná, 200 x 265 mm